DAJ CYNK

Prawo jazdy w telefonie. Wkrótce ruszą testy nowej usługi mObywatela

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 10995

Prawo jazdy w telefonie. Wkrótce ruszą testy nowej usługi mObywatela

Aplikacja mObywatel składa się z kilku modułów, wśród których znajdziemy m.in. dowód rejestracyjny samochodu w postaci cyfrowej i dowód osobisty. Czego bardzo brakuje? Oczywiście prawa jazdy, ale już wkrótce także i ta funkcja zawita do mObywatela.

Domniemania, że wkrótce pojawi się możliwość korzystania z prawa jazdy w telefonie, pojawiły się już wcześniej, wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji mObywatel w sklepie Google Play. Towarzyszący aktualizacji opis sugerował nowe funkcje, w tym także, w sposób nieco zawoalowany, moduł prawa jazdy. Jeszcze wcześniej taka usługa pojawiła się w oficjalnych zapowiedziach resortu cyfryzacji, jednak bez żadnych dat.

Zobacz: Prawo jazdy w aplikacji już w tym roku. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada nowe usługi

Dziś Ministerstwo Cyfryzacji potwierdziło, że już pracuje nad nowym rozwiązaniem. Na jutro MC zwołuje konferencję online z udziałem ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego, na którym  poinformuje o dalszych planach rozwoju aplikacji mObywatel, a w tym także przedstawi usługę mPrawo jazdy. Co więcej, MC zapowiada rozpoczęcie testów tego rozwiania. Weźmie w nim udział nieduża grupa, do której zostaną też zaproszeni dziennikarze.

Zobacz: mObywatel – prawie milion, Profil Zaufany – blisko 4,6 mln. Podsumowanie na koniec roku
Zobacz: mObywatel w przychodni: weszły nowe przepisy dotyczące e-zdrowia

To na razie tylko zapowiedzi, więc nie należy oczekiwać, że mPrawo jazdy pozwoli wybrać się z samym smartfonem na wakacyjny wyjazd. Z grafiki towarzyszącej zaproszeniu wynika, że w aplikacji znajdzie się informacja o ważności uprawnień kierowcy i ich ograniczeniach.

Aplikacja mObywatel zawiera w tej chwili kilka modułów, wśród których jest uproszczony dowód osobisty mTożsamość, dokument mPojazd łączący w skrótowej formie informacje z dowodu rejestracyjnego, polisy OC i karty pojazdu, są także legitymacje szkolna i studencka oraz eRecepta. Ponadto znajdziemy tam dwa moduły informacyjne: Polak za granica i zalecenia na temat koronawirusa. 

Zobacz: mTożsamość honorowana we wszystkich pociągach w Polsce
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji publikuje e-usługowe podsumowanie maja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu