DAJ CYNK

Plus: Internet LTE i 5G dla firm - nowa oferta

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 23486


Dotarliśmy do pierwszych szczegółów nowej oferty sieci Plus, przygotowanej z myślą o Internecie LTE i 5G. Klienci otrzymają większe pakiety i 50% rabat na Internet do biura.

Plus - nowa oferta 5G i LTE

Jeden z naszych Czytelników przesłał nam fragment ulotki prezentującej nową ofertę sieci Plus dla klientów biznesowych. O tym, że Plus szykuje nową odsłonę promocji, wiedzieliśmy od dłuższego czasu. Sugerowała to między innymi data końca promocji na bezpłatny dostęp do 5G. Ta miała zakończyć się tuż po wakacjach, a później termin jej obowiązywania został przesunięty na 11 listopada. I to właśnie okolice 11 listopada są prawdopodobnym terminem startu nowych planów. Wiemy już, że oferta rusza 2 listopada.

Dwa razy większe pakiety

Plus nową ofertę przygotował na bazie dotychczasowej, z prostą zasadą - taryfy od 40 zł netto miesięcznie mają teraz 2x większy pakiet danych. Bezpłatny dostęp do sieci 5G w ramach abonamentu jest jednocześnie bezterminowy w przeciwieństwie do starszych planów operatora.

Abonament 30 zł
(36,90 zł z VAT)
40 zł
(49,20 zł z VAT)
50 zł
(61,50 zł z VAT)
70 zł
(86,10 zł z VAT)

Abonament z rabatem smartFIRMA

20 zł
(24,60 zł z VAT)
30 zł
(36,90 zł z VAT)
40 zł
(49,20 zł z VAT)
60 zł
(73,80 zł z VAT)
Pakiet podstawowy 35 GB 100 GB 140 GB 200 GB

Nielimitowane LTE... i 5G?

W każdym z planów, nawet w najtańszym, klienci otrzymują bezpłatnie usługę Internet LTE bez końca. Dzięki niej po wykorzystaniu pakietu podstawowego klienci w dalszym ciągu mogą korzystać z Internetu o pełnej prędkości, pod warunkiem, że łączą się z wykorzystaniem sieci LTE operatora.

Dotychczas brak limitu w praktyce rozciągnięty był również na łączność 5G. Możliwe, że i nowa odsłona promocji będzie działała w ten sam sposób. Nie znamy jeszcze zapisów regulaminu nowego wariantu usługi - mamy nadzieję, że tym razem operator precyzyjnie określi ewentualne limity.

Do tej pory mechanizm Fair Usage Policy (FUP), umożliwiający zrównoważone korzystanie z sieci przez wszystkich użytkowników, owiany był tajemnicą. Jedni klienci przez cały miesiąc szaleli na nielimitowanym LTE, innym uruchamiał się drastyczny limit prędkości po kilkuset gigabajtach czy nawet wcześniej. Tak przynajmniej było w przypadku klientów indywidualnych.

W przypadku oferty dla firm zasady LTE bez limitu są już dużo jaśniejsze. W praktyce to dodatkowe 100 GB do pakietu podstawowego. Po wykorzystaniu obu pakietów transmisja danych nadal jest bezpłatna, ale jej prędkość spada do 512 kbps. Oby ten jasny mechanizm przeszedł też na ofertę dla klientów indywidualnych.

3 miesiące za darmo i rabat na Internet do biura

Dla osób zmieniających swojego dotychczasowego dostawcę Internetu operator przygotował promocję, dzięki której trzy pierwsze okresy rozliczeniowe są bezpłatne. O ile przy przeniesieniu numeru od konkurencji taki mechanizm nie jest specjalną nowością, o tyle zastanawiające jest, jak Plus będzie weryfikować naszą rezygnację z usług u konkurencji? W końcu nie musi to być Internet oparty o łączność komórkową, a nawet jeśli, nie musimy przecież przenosić numeru.

Kolejną z informacji zawartych w ulotce jest 50% rabat na Internet do biura. Tutaj szczegółów jeszcze nie znamy, ale prawdopodobnie chodzi o pakiet usług zawierających nie tylko dostęp do Internetu, ale też np. numer stacjonarny.

Zobacz: 5G w paśmie 26 GHz w Orange, Play i T-Mobile za trzy lata. Plus milczy

Do cen należy doliczyć ratę za sprzęt

Ceny pakietów ujętych w tabeli dotyczą opłat za samą usługę, przy umowie na 24 miesiące. Jeśli potrzebujesz w firmie routera LTE czy 5G, należy liczyć się z dodatkową opłatą początkową i comiesięczną ratą za sprzęt. Promowanym modelem będzie router Huawei 5G CPE Pro 2.

Zobacz: 5G Plusa zamiast światłowodu? Sprawdziliśmy to w praktyce

Lepszy zasięg 5G i nowa oferta Plusa dla klientów indywidualnych

Warto przypomnieć, że sieć Plus na jesień tego roku zapowiadała istotne zwiększenie zasięgu łączności 5G. Zmiany dotyczyć miały przede wszystkim aglomeracji warszawskiej, ale dochodzą do nas słuchy, że lepiej będzie z nią też w innych lokalizacjach.

W przeciwieństwie do sieci Play, chwalącej się praktycznie każdym nowym nadajnikiem, Plus stawia na jeden, porządny komunikat i uruchomienie dużej puli nadajników w tym samym czasie. Wyciek nowej oferty dla firm sugeruje, że zielona sieć chwalić będzie się postępami prac już na początku listopada.

Wraz z planami dla firm pojawią się też nowe plany dla klientów indywidualnych. Jeśli zostanie zachowany ten sam mechanizm, bez zmiany cen otrzymamy do wyboru pakiety 30, 90, 120 i 200 GB miesięcznie, w cenach od 30 do 70 zł miesięcznie. 

Ofercie na Internet towarzyszyć będzie nowa oferta na usługi głosowe.

Wiadomość będziemy aktualizować wraz z napływem dodatkowych informacji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu