DAJ CYNK

Play zapowiada ogromne podwyżki. Nowe ceny od 1 marca (aktualizacja)

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

W Play zbliżają się podwyżki cen. Operator zapowiada nowe stawki podstawowych usług połączeń głosowych, SMS-ów i MMS-ów. Zmiana obejmie oferty na kartę – głosowe i internetu mobilnego.

Play wysyła do klientów ofert na kartę listy informujące o zbliżających się zmianach w cennikach. Operator nie zamieścił jeszcze oficjalnego komunikatu na swojej stronie internetowej, jednak o nadchodzących podwyżkach poinformował użytkownik kwistas z Forum Telepolis, który otrzymał od Playa taki list.

W korespondencji Play pisze, że od 1 marca 2024 zmienią się ceny połączeń, SMS i MMS do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Podwyżki obejmą ceny we wszystkich cennikach ofert na kartę: głosowych i internetu mobilnego, świadczonych pod marką Play.

I tak od 1 marca ceny w cenniku usług podstawowych będą wynosić odpowiednio:

  • minuta krajowego połączenia głosowego i wideo do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych – 0,79 zł,
  • wiadomość SMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych – 0,79 zł,
  • wiadomość MMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych – 0,79 zł.

Powyższe stawki za rozmowy i wiadomości obejmują także usługi realizowane w roamingu międzynarodowym wewnątrz Strefy Euro oraz ze Strefy Euro do Polski.

Dla porównania – obecnie ceny za te same usługi wynoszą: za połączenie – 0,59 zł, za SMS – 0,39 zł oraz za MMS-y – 0,59 zł. Podwyżki wynoszą więc odpowiednio 20, 40 i 20 groszy. Nie są to kwoty, które pozostaną niezauważone w rozliczeniach klientów Play na kartę. 

Play szykuje jeszcze inne zmiany od marca

To jeszcze nie koniec zmian. Z listu Play wynika także, że od 1 marca 2024 r. zniesieniu ulegną dotychczasowe ograniczenia maksymalnego kosztu minuty połączenia lub całego połączenia z numerami Obsługi Klienta. Opłata za te połączenia będzie rozliczana jak zwykle połączenia telefoniczne w sieci P4. 

Obecny cennik zakłada, że opłata za połączenie z numerami Obsługi Klienta naliczana jest jak za krajowe połączenie głosowe z numerem komórkowym w sieci P4, z zastrzeżeniem, że maksymalny koszt połączenia nie przekroczy 0,29 zł (naliczanie sekundowe) za minutę połączenia oraz 1,50 zł bez względu na długość połączenia. Teraz tych zastrzeżeń już nie będzie.

Kolejna zmiana dotyczy też opłat za transmisję danych w roamingu międzynarodowym w Strefie 1 oraz w Strefie 2. W pierwszej z nich cena za 100 kB wynosić będzie 3,60 zł, a w drugiej – 4,80 zł za 100 kB.

Play informuje także, że od 1 marca zmienią się zasady dotyczące kwot i ważności doładowań w ofercie Formuła Play na Kartę, które w zależności od kwoty doładowania wynoszą:

  • 5-9 zł – na połączenia wychodzące 5 dni i przychodzące 65 dni.
  • 10-24 zł – na połączenia wychodzące 10 dni i przychodzące 70 dni,
  • 25-49 zł – na połączenia wychodzące 30 dni i przychodzące 90 dni,
  • 50-99 zł – na połączenia wychodzące 100 dni i przychodzące 160 dni
  • 100-150 zł – na połączenia wychodzące 150 dni i przychodzące 210 dni.

Bez zmian pozostają opłaty za cykliczne pakiety z paczkami internetu oraz połączeniami i wiadomościami SMS/MMS bez limitu – wynoszą one w zależności od pakietu 30, 35, 40 i 45 zł. 

Aktualizacja – komentarz Play

Do podwyżek w Play na kartę odniósł się sam fioletowy operator, przysyłając nam komentarz w tej sprawie.

Klienci korzystający z Play na Kartę mają wiele możliwości dopasowania oferty do swoich potrzeb. Większość z nich korzysta z paczek minut, danych oraz pakietów bez limitu, które w praktyce zdecydowanie obniżają koszty usług. Obecnie oferujemy m.in. Pakiet S za 30 zł miesięcznie, który zawiera nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS i MMS oraz aż 30 GB internetu.

– napisał Krzysztof Sylwerski z Play

Zobacz: Play odpalił „prawdziwe 5G”. Ma być szybkie jak światłowód
Zobacz: Play wyłącza limity. Skorzystasz bez końca

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Źródło tekstu: Forum Telepolis.pl, opracowanie własne