DAJ CYNK

Play: nowa aplikacja „Bezpieczna Rodzina” będzie chronić dzieci i zapewni spokój rodzicom

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5844

Play: nowa aplikacja „Bezpieczna Rodzina” zwiększy bezpieczeństwo dzieci

Bezpieczeństwo dzieci korzystających z telefonów staje się coraz ważniejszym tematem. Po starcie nowej sieci Heroo Mobile, skierowanej do najmłodszych użytkowników i ich rodziców, swoją kontrpropozycję przedstawił Play i zaprezentował nową aplikację dla swojej usługi „Bezpieczna Rodzina”.

Zobacz: Startuje Heroo Mobile, sieć telefonii komórkowej dla dzieci. Będzie chronić najmłodszych przed fonoholizmem, cyberprzemocą, hejtem i FOMO

Play wprowadza nową wersję swojej aplikacji i usługi „Bezpieczna Rodzina”, dzięki której dorośli będą mieli dostęp nie tylko do informacji o lokalizacji dziecka, ale także do ustawień zapewniających bezpieczeństwo najmłodszych w sieci.

Jak podaje operator, z jego badań wynika, że aż 80 proc. dzieci używa smartfonów samodzielnie zarówno do nauki, pozostawania w kontakcie z bliskimi, jak i rozrywki. Taki sam odsetek rodziców odczuwa w związku z tym potrzebę ochrony swoich pociech przed niebezpieczeństwami, jakie kryje w sobie internet. Stąd też wziął się pomysł na nową aplikację Bezpieczna Rodzina.

Zobacz: Bezpieczna Rodzina w Play. 3 sekundy, aby wezwać pomoc

Specjalistyczne oprogramowanie zostało przygotowane przez firmę Locon. Pierwszą wersję „Bezpiecznej Rodziny" Play przedstawił jeszcze w 2013 roku, teraz otrzymujemy jej najnowszą edycję.

Zobacz: Play zwróci niewykorzystane pieniądze z pre-paidów

Bezpieczna Rodzina w Play – co daje ta usługa?

Dzięki aplikacji rodzic widzi na mapie miejsce, w którym przebywa pociecha, wyznacza strefy bezpieczeństwa, a nawet dostaje powiadomienia za każdym razem, gdy są one opuszczane. 

Funkcja Ochrony w Sieci umożliwia nie tylko ochronę najmłodszych przed nieodpowiednimi do ich wieku treściami, ale również wybór aplikacji, do których dziecko może mieć dostęp. 

Dodatkowo ustawianie dziennych limitów czasu na korzystanie z telefonu i aplikacji zostało poszerzone o zdalne blokowanie telefonu dziecka wraz z personalizowaną wiadomością np.: pora spać. Komunikaty wyświetlane na telefonie dziecka są przedstawione w przyjazny sposób dzięki postaci smoka – jako bohatera aplikacji dla dzieci

Opiekun może również sprawdzić jakie wideo na YouTube oglądało dziecko oraz jakie treści przeglądało w Internecie.

Zobacz: Orange: Zadbaj o dziecięcy mózg! Ekrany smartfonów szkodzą...

Ile to kosztuje?

Rodzice mogą wypróbować to rozwiązanie przez miesiąc za darmo. Nowa Bezpieczna Rodzina jest dostępna w dwóch wersjach: Premium, która pozwala objąć kompleksową ochroną aż 3 urządzenia dzieci w cenie 19,99 zł miesięcznie oraz Standard, która dedykowana jest dla 1 urządzenia z podstawowym zakresem funkcji w cenie 9,99 zł.

Zobacz: YouTube naruszył prywatność dzieci, będzie pozew w Wielkiej Brytanii

Jak aktywować usługę Bezpieczna Rodzina?

W wersji dla rodzica można to zrobić na kilka sposobów:

  • pobrać aplikację bezpośrednio w sklepie Google Play lub AppStore
  • wysłać SMS o treści START pod numer 241 dla opcji Standard lub 242 dla opcji Premium
  • uruchomić ją z pomocą konsultanta w punkcie sprzedaży i obsługi klienta
  • aktywować w aplikacji Play24

Po uruchomieniu usługi i dodaniu bliskiego do ochrony, rodzic musi zainstalować aplikację również na telefonie dziecka. Aplikacja przeprowadzi rodzica przez cały proces dodawania telefonu dziecka do ochrony. Wersja dla dziecka jest dostępna tylko w Google Play dla urządzeń z systemem Android.

Zobacz: Play obniża ceny trzech smartfonów. Nawet o 300 zł, ale tylko na kilka dni
ZobaczOrange: zamień niewykorzystane GB na pomoc dzieciom z domów dziecka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play

Tagi: play
Przewiń w dół do następnego wpisu