DAJ CYNK

Orange: duże firmy i instytucje wybierają pomarańczowe usługi cyberbezpieczeństwa

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

orange-uslugi-cyberbezpieczenstwa-duze-firmy-instytucje

Orange ogłosił, że ma już tysiąc klientów biznesowych, korzystających z jego usług cyberbezpieczeństwa, opartych o całodobowy SOC, czyli Security Operations Center. To duże firmy i instytucje, a wśród nich największe polskie banki i spółki akcyjne, firmy ubezpieczeniowe, ale także uczelnie wyższe, gminy i instytucje publiczne.

Wzrost świadomości cyberzagrożeń powoduje, że firmy czują potrzebę zabezpieczania się przed nimi. Nasze usługi cyberbezpieczeństwa od ponad 8 lat zapewniają przedsiębiorcom bezpieczne prowadzenie biznesu. Zaufanie klientów i rozwój nowych usług umacniają naszą pozycję lidera w tej dziedzinie.

– powiedziała Bożena Leśniewska, wiceprezeska Zarządu Orange Polska

Orange Polska oferuje usługi cyberbezpieczeństwa dla firm i instytucji na bazie SOC (Security Operations Center – Centrum Zarządzania Operacjami Bezpieczeństwa) od 2012 roku. Pierwszą z nich była ochrona przed atakami DDoS – DDoS Protection, która do dziś pozostaje jedną z najczęściej wybieranych i cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza wśród banków. Atak DDoS, blokujący serwis internetowy czy łącze poprzez zalanie go olbrzymią ilością danych, stanowi jednak zagrożenie nie tylko dla instytucji finansowych czy sklepów internetowych. W czasach powszechnej pracy zdalnej, skuteczny atak na przykład na łącze VPN może zablokować działalność niezależnie od branży, uniemożliwiając pracownikom łączenie się z firmową siecią z domu. Z danych CERT Orange Polska wynika, że w czerwcu 2020 roku miał miejsce (i został odparty) największy w historii polskiego Internetu atak DDoS o sile 303 gigabity na sekundę.

Zobacz: CERT Orange Polska: podczas wakacji do wyłudzania danych i pieniędzy służyły najczęściej fake newsy
Zobacz: Orange rozbudowuje Smart Water: sieć wodociągowa staje się bardziej inteligentna

Wśród banków nie słabnie także zainteresowanie usługą StopPhishing, chroniącą przed najpowszechniejszym obecnie zagrożeniem, jakim jest wyłudzanie danych. Skala tego zagrożenia rośnie bardzo szybko. Według CERT Orange Polska, w sieci operatora odnotowano w 2020 roku dwa razy więcej ataków phishingowych niż rok wcześniej. Jedną z najnowszych usług jest CyberWatch, która oferuje kompleksową ochronę wszystkich firmowych urządzeń, stacjonarnych i mobilnych. Blokuje dostęp do stron phishingowych czy innych podejrzanych serwisów, chroniąc tym samym przed utratą firmowych danych, zabezpiecza przed łączeniem się urządzeń z serwerami Command & Control, zarządzanymi przez cyberprzestępców. Klient codziennie otrzymuje raport z informacją, jakiego rodzaju niebezpieczne próby połączeń zostały zablokowane i z których urządzeń.

Bezpieczeństwo przez całą dobę

Wspólnym mianownikiem wszystkich usług oferowanych na bazie SOC jest całodobowy monitoring systemów informatycznych klientów biznesowych. Do tego celu wykorzystywane są rozwiązania klasy SIEM (Security Information and Event Management) oraz SOAR (Security Orchestration, Automation And Response). Zespół operatorów SOC natychmiast reaguje na zidentyfikowane incydenty i ryzyka, dzięki czemu firmy pomimo zagrożeń zachowują ciągłość działania kluczowych systemów biznesowych.

Więcej informacji o usługach cyberbezpieczeństwa dla dużych firm można znaleźć pod adresem www.orange.pl/duze-firmy/cyberbezpieczenstwo.

Zobacz: Fakt Mobile wprowadza nowe, tańsze pakiety i rozmowy bez limitu po wydaniu 15 zł
Zobacz: Heyah 01: miesiąc płacisz, miesiąc nie płacisz? Regulamin mówi co innego [Aktualizacja]

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu