DAJ CYNK

Orange wyłącza znaną usługę. Tydzień temu ją aktualizował

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Orange wyłącza znaną usługę. Tydzień temu ją aktualizował

Orange poinformował o wyłączeniu usługi Przelew SMS. Co ciekawe, jeszcze kilka dni temu pomarańczowy operator dokonał zmian w regulaminach, związanych z tą ofertą.

Przelew SMS w Orange na kartę

Przelew SMS to usługa polegająca na przesłaniu kwoty od 1 do 5 zł pomiędzy kontami głównymi użytkowników Orange na kartę. W ten sposób można doładować czyjeś konto w sytuacji, gdy pilnie potrzebuje środków. Aby tego dokonać, wystarczy wysłać SMS-em prośbę o przelew kwoty, jaką się chce otrzymać, pod numer 316. Podobnego SMS-a, tyle że z komendą DOLADUJ zamiast PRZELEJ wysyła osoba, która chce przekazać środki odbiorcy (patrz grafika poniżej).

Zobacz: Orange chce zwiększać ceny usług w trakcie trwania umowy
Zobacz: Orange Polska prezentuje wyniki za 1H2022. To było udane półrocze

Orange Przelew SMS jak

Wykonanie przelewu było możliwe z konta, na którym była odpowiednia ilość środków (kwota przelewu + 0,20 zł za wysłanie SMS-a pod numer 316). Sam przelew mógł być wykonywany jednorazowo (raz dziennie, maksymalnie 10 razy w miesiącu) lub cyklicznie (maksymalnie 5 razy w miesiącu). Więcej informacji o usłudze można znaleźć w regulaminie.

Orange Przelew SMS koszty

 24 lipca 2022 roku Orange zmienił regulamin usług Nowa Gwarancja Zwrotu oraz Przelew SMS. W pierwszym przypadku w punkcie 5 regulaminu dodano usługę Przelew SMS oraz aplikację Mój Orange do listy możliwych sposobów doładowania konta. W drugim przypadku zmieniono cenę SMS-a wysłanego pod numer 316 na 0 zł (nie dotyczy roamingu). Takie zmiany mogły sugerować, że usługa Przelew SMS ma się dobrze.

Orange wyłącza usługę Przelew SMS

Orange Polska zdecydował się na zamknięcie usługi Przelew SMS, co nastąpi 1 sierpnia tego roku. Użytkownicy Orange na kartę, którzy włączyli tę usługę w wersji cyklicznej, mogą z niej korzystać na niezmienionych zasadach, określonych w regulaminie.

Informujemy, że 1 sierpnia 2022 r. zamykamy usługę „Przelew sms” w wersji jednorazowej i cyklicznej, która była dostępna dla abonentów oferty Orange na kartę. Zamknięcie usługi oznacza brak możliwości przekazania środków w ramach usługi, zarówno w wersji jednorazowego zlecenia przelewu środków jak i w wersji cyklicznej od 1 sierpnia 2022.

– napisał Orange w komunikacie

Zobacz: INEA wprowadza w ofercie mobilnej dostęp do 5G. Pakiety 100 lub 200 GB
Zobacz: Play: nowe kraje w pakietach Internet Świat z 300 MB lub 1 GB

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Robson90 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu