DAJ CYNK

Oppo, Ericsson i MediaTek przeprowadziły połączenia i wideorozmowy całkowicie przez sieć 5G

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6036

Oppo Ericsson MediaTek połączenia wideorozmowy 5G VoNR

Firma Oppo ogłosiła, że z powodzeniem przeprowadziła testy połączeń głosowych i wideorozmów, korzystając wyłącznie z sieci 5G. Połączenia VoNR (Voice/Video on New Radio) przeprowadzono we współpracy z firmami Ericsson i MediaTek, wykorzystując nieco zmodyfikowany smartfon Oppo, wyposażony w układ Dimensity 1000 SoC MediaTeka, przy użyciu sieci 5G obsługiwanej przez produkty i rozwiązania Ericsson Radio System. 

VoNR to podstawowa usługa telefoniczna, która w pełni oparta jest o sieć 5G (architekturę SA). W porównaniu do wcześniejszych rozwiązań, VoNR gwarantuje znacznie mniejsze opóźnienia, idealną jakość dźwięku i obrazu, a co za tym idzie perfekcyjne wrażenia dla użytkowników. Architektura SA (stand-alone) to jedno z najważniejszych rozwiązań przyszłej sieci 5G, już dziś aktywnie wdrażane przez globalnych operatorów telekomunikacyjnych.

Zobacz: Oppo Reno Ace2 będzie kolejnym flagowcem z mocnym SoC i 5G
Zobacz: Oppo Reno3 Pro od poniedziałku w polskiej przedsprzedaży. W prezencie słuchawki bezprzewodowe

– Jako wiodąca na świecie forma technologiczna, Oppo podejmuje aktywne działania, aby przyspieszać wprowadzanie sieci 5G na szeroką skalę. Współpraca z firmami Ericsson i MediaTek przy rozwiązaniu VoNR to krok w kierunku budowania ścisłych partnerstw, skrojonych na miarę rzeczywistości 5G. Chcemy stać się idealnym partnerem branży, aby wdrażać rozwiązania 5G na całym świecie, a jednocześnie niestrudzenie gwarantować użytkownikom coraz lepsze doświadczenia.

– powiedział Andy Wu, Vice President and President of Software Engineering Business Unit w Oppo

Wspólny, zakończony sukcesem test przeprowadzono w środowisku sieci 5G SA, dostarczonym przez spółkę Ericsson. Po wybraniu numeru telefony połączyły się ze sobą niemal natychmiast i płynnie za pomocą jednego przycisku nawiązały wideorozmowę w wysokiej jakości obrazu.

- Uczestniczyliśmy we wdrażaniu sieci 5G na świecie, a teraz szykujemy się na kolejny etap: samodzielne usługi 5G. Wykorzystując ericssconowską sieć end-to-end 5G Standalone, opartą na komercyjnym osprzęcie i oprogramowaniu, a także urządzenia naszych partnerów z Oppo i MediaTeku, udowodniliśmy, że poza rozwiązaniami dużych szybkości któ®e niesie ze sobą sieć 5G, jesteśmy także gotowi realizować połączenia głosowe i wideorozmowy, które pozostają szalenie ważne dla konsumentów. Sukces, który odnieśliśmy, potwierdza, że dokładamy wszelkich starań, aby dostawcy usług mogli dzięki nam oferować użytkownikom wyjątkowe i pełne doświadczenie korzystania z sieci 5G.

– powiedział Hannes Ekström, Head of Product Line 5G RAN w firmie Ericsson

– MediaTek stawia sobie za cel, by umożliwiać czerpanie wyjątkowych korzyści z sieci 5G dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym. Jako strategiczny partner Oppo pomagamy zapewniać unikalne doświadczenia podczas korzystania ze sprzętu, który obsługuje połączenia i wideorozmowy 5G.

– powiedział JS Pan, general manager of Wireless System Design and Partnership w MediaTek

Zobacz: To pierwsze zdjęcie zrobione przez Microsoft Surface Duo
Zobacz: Samsung prezentuje nowe smartfony 5G: Galaxy A71 5G i Galaxy A51 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Oppo

Przewiń w dół do następnego wpisu