DAJ CYNK

Chcesz iPhone'a 13? Nie musisz go kupować, jest inna opcja

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Nowy iPhone? Nie kupuj, wynajmij go sobie… w banku

Najnowszy model iPhone’a, do tego ubezpieczenie na wypadek stłuczenia szybki, przedłużona gwarancja, a także możliwość wymiany sprzętu na nowszy już po półtora roku bądź wykupu urządzenia po zakończeniu umowy – to wszystko oferuje bank BNP Paribas w swojej nowej usłudze wynajmu telefonów.

Nowa oferta BNP Paribas na długoterminowy wynajem telefonów realizowana jest  we współpracy ze spółką-córką BNP Paribas Group Service Center oraz salonami sprzedaży iSpot.

BNP Paribas przekonuje, że wśród konsumentów coraz wyraźniej zaznacza się nowy trend „nie trzeba posiadać, żeby korzystać”. Wiąże się z tym idea ekologicznego gospodarowania sprzętem elektronicznym oraz odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Bank chce zachęcić, by używane telefony mogły później zyskać nowe życie.

Zobacz: iPhone 13 drop test, czyli jak rozbić najnowsze smartfony Apple

Nowa usługa BNP Paribas Group Service Center zakłada odsprzedaż urządzeń po zakończonym okresie najmu. Część telefonów będzie odnowiona i przekazana podopiecznym partnerów społecznych Fundacji BNP Paribas w celu ograniczania wykluczenia cyfrowego.

Jako pierwsi na rynku proponujemy nowatorską usługę, która umożliwia klientom dostęp do najnowszych i fabrycznie nowych smartfonów na warunkach korzystnych finansowo. Przy tym, dzięki dodatkowym pakietom usług ubezpieczeniowych i serwisowych, są zabezpieczeni na wypadek awarii czy kradzieży urządzenia

 – zachęca Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Departamentu Nowych Modeli Biznesowych i Innowacji PF w Banku BNP Paribas..

Na start do wyboru są najnowsze modele smartfonów Apple’a. Bank daje możliwość wymiany telefonu w trakcie trwania umowy, bez konieczności pozostawania w poprzednim zobowiązaniu.

Klient może zdecydować się na jedną z dwóch opcji umowy najmu: na 24 miesiące lub 30 miesięcy. Na koniec umowy najmu klient podejmuje decyzję o wykupie telefonu lub jego zwrocie i jest zapraszany do zawarcia kolejnej umowy na nowe urządzenie. Jego dotychczasowy sprzęt zostanie odnowiony i uzyska nowe życie.

W przypadku kradzieży, awarii telefonu lub jego uszkodzenia, użytkownik może skorzystać z dodatkowych usług, które są nieodłączną częścią oferty. Telefon jest ubezpieczony od pierwszego dnia umowy najmu, co chroni klienta przed stłuczeniem szybki, kradzieżą, rabunkiem, awarią po gwarancji, nieszczęśliwym wypadkiem czy przepięciem. W cenie wynajmu zapewnione jest także wsparcie techniczne przez infolinię.

BNP Paribas wylicza, że obciążenie budżetu klienta za cały pakiet usług jest niższe niż cena detaliczna wybranego telefonu. Nie ujawnia jednak dokładnego cennika za wynajem telefonów, kierując klientów do kontaktu w salonach sprzedaży.

Zobacz: Kradziony iPhone nie jest bezużyteczny. Można płacić Apple Pay
Zobacz: iPhone 13. Miało być eko, a jest woda na młyn dla kanciarzy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: BNP Paribas