DAJ CYNK

Netia przyspiesza wysyłanie danych do 300 Mbps

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7780

Netia przyspiesza wysyłanie danych do 300 Mbps

Dostawcy internetu lubią się chwalić szybkośicami pobierania danych, zwłaszcza gdy osiągają obiecujące 1 Gbps. Znacznie gorzej jest z marnymi prędkościami wysyłania, na co ciągle narzekają użytkownicy. Netia ogłosiła przyspieszenie także w tej kategorii. 

Netia zwiększyła prędkość wysyłania danych w szybszych wariantach usług dostępu do internetu w technologiach światłowodowych (ETTH, FTTH-GPON, HFC). Na sieci HFC (gigabitowe sieci w Warszawie i Krakowie) wartość upload wzrosła nawet pięciokrotnie i przewyższa większość analogicznych usług konkurentów.

Od dziś usługi dostępu do internetu świadczone przez Grupę Netia na bazie łączy gigabitowych (ETTH, HFC, FTTH-GPON na sieci własnej oraz BSA) w opcjach od 300 Mbps do 1 Gbps mają nowe maksymalne prędkości wysyłania danych. Najbardziej znaczące przyspieszenie nastąpiło w przypadku opcji do 1 Gb/s (z „do 100 Mbps” na „do 300 Mbps”) oraz opcji do 300 Mbps w technologii HFC (z „do 10 Mbps” na „do 50 Mbps”).

Zobacz: Wiosenne okno otwarte w Netia TV to nawet 24 kanały bez dodatkowych opłat

Aktualna prędkość pobierania i wysyłania danych dla łączy ETTH i FTTH przedstawia się następująco:

Wariant Pobieranie Wysyłanie
Szybki internet MAX 300 do 300 Mb/s do 50 Mb/s
Szybki internet MAX 500 do 500 Mb/s do 50 Mb/s
Szybki internet MAX 600 do 600 Mb/s do 100 Mb/s (wcześniej do 60 Mb/s)
Szybki internet MAX 1000 do 1 Gb/s do 300 Mb/s (wcześniej do 100 Mb/s)


Na łączach HFC warianty Max 300 i Max 500 zyskały analogiczne wartości maksymalnej prędkości wysyłania danych jak pozostałe łącza gigabitowe. Jak tłumaczy Netia, ze względów technologicznych wysyłanie danych w opcjach Max 600 i Max 1000 w technologii HFC wynosi do 60 Mbps. Zdaniem operatora, są to wartości nawet o 50 proc. wyższe od oferowanych przez innych dostawców, którzy świadczą usługi w tej samej technologii.    

Zmiany profili prędkości obejmują zarówno nowych, jak i obecnych klientów usług dostępowych Grupy Netia. Aby zacząć korzystać z nowych, wyższych prędkości należy zrestartować urządzenie dostępowe.

Obecni klienci Netii, którzy korzystają z wolniejszych opcji prędkości na łączach nowej generacji, mogą podnieść prędkość swojego łącza w ramach warunków obowiązujących dla danej umowy lub przedłużyć umowę na nowych warunkach (dotyczy klientów, którym wkrótce kończy się lub skończyła się umowa terminowa).

Zobacz: Netia: zasięg internetu 1 Gbps w 1,76 mln gospodarstw domowych. Wyniki za 1Q2021
Zobacz: Netia: w promocji internet do 1 Gbps taniej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay

Źródło tekstu: Netia

Przewiń w dół do następnego wpisu