DAJ CYNK

Multimedia: Odejdź bez kary, bo nie mamy Polsatu

Lech Okoń

Taryfy, promocje, usługi

Multimedia Polska - rozwiązanie umowy bez kary

Można rozwiązać umowę z Multimedia Polska bez płacenia kary. Popularna kablówka straciła możliwość emisji kanałów Cyfrowego Polsatu - w tym kanałów objętych gwarancją operatora.

Multimedia - można zerwać umowę bez kary

1 stycznia 2021 roku zmienia się oferta programowa Multimedia Polska (Grupa Vectra). Co istotne, znika część programów z oferty objętej gwarancją operatora. W tej sytuacji abonentom przysługuje możliwość zerwania umowy bez konieczności płacenia kary umownej (zwrotu ulgi przyznanej abonentowi).

Multimedia bez praw do emisji kanałów Polsatu

Multimedia Polska nie dogadały się z Telewizją Polsat w kwestii przedłużenia praw na emisję kanałów Polsatu. Według deklaracji Multimediów, Polsat zdecydował się na istotne podwyższenie opłat, których ciężaru Multimedia nie są w stanie udźwignąć.

Od stycznia z oferty Multimediów znikną tym sposobem prawdopodobnie wszystkie kanały Polsatu, podobnie jak miało to już miejsce przeszło 10 lat temu. Z punktu widzenia umów i praw abonentów, istotne jest zaprzestanie emisji kanałów Polsat 2, Polsat News HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Disco Polo Music, Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Film HD, których dostępność operator gwarantował swoim klientom.

Jak rozwiązać umowę z Multimedia Polska? Wystarczy zadzwonić

Klienci mają prawo do rozwiązania umowy bez naliczenia kary umownej wynikającej z przyznanej im ulgi. Taka możliwość przysługuje abonentom w ciągu miesiąca od otrzymania informacji o zmianach. 

Ścieżki rozwiązania umowy są dwie:

  • pismo z rozwiązaniem umowy - rozwiązanie umowy z winy operatora, obowiązujące z dniem wycofania kanałów objętych gwarancją operatora. W liście należy podać dane osobowe identyfikujące klienta, można też skorzystać z gotowego formularza w biurze obsługi klienta.
    Pamiętaj, powodem rozwiązania umowy musi być brak akceptacji zmian w warunkach umowy.

    Pismo należy przesłać listem poleconym na adres Multimedia Polska (ul. T. Wendy 7/9, 81-341 Gdynia) lub złożyć w lokalnym biurze obsługi klienta - sugerujemy poprosić o pokwitowanie.
     
  • kontakt z infolinią 24 357 50 48 - Multimedia Polska przyjmuje wypowiedzenia umowy też poprzez rejestrowaną rozmowę telefoniczną. 

A jeśli mam jeszcze Internet lub telefon w Multimedia Polska?

Jeżeli posiadasz pakiet usług powiązanych jedną umową, rozwiązanie umowy będzie dotyczyło wszystkich usług z pakietu. Ewentualne pozostawienie jednej z usług będzie wymagało nowej umowy.

Jeśli natomiast każdą z usług Multimedia Polska masz na oddzielnej umowie, rozwiązanie umowy na telewizję nie wpłynie na pozostałe umowy. Jeśli nie masz pewności, jak wyglądają zapisy Twojej umowy lub nie masz dostępu do dokumentacji, warto zadzwonić na infolinię 24 357 50 48. Konsultanci chętnie to sprawdzą.

Multimedia Polska będzie próbować Cię zatrzymać

Niekorzystna sytuacja po stronie Multimediów może być dla klientów okazją do renegocjacji warunków umowy czy otrzymania jednorazowych dodatkowych rabatów. Przede wszystkim nie dajcie się nabrać na tańsze pakiety, ale z wydłużeniem czasu trwania umowy. Ba, warto wręcz walczyć o umowę na czas nieokreślony - w końcu sami nie wiecie, czy oferta na nowych zasadach, pozbawiona ulubionych kanałów Polsatu, będzie dla Was satysfakcjonująca.

Co warto dodać, Multimedia zamierzają zastąpić kanały Polsatu innymi, atrakcyjnymi programami.

Poinformujemy Państwa do 20 grudnia 2020 roku, o tym kiedy programy zostaną wyłączone, które z programów wyłączymy i jakie programy wzbogacą naszą ofertę w miejsce usuwanych programów. Informacje będą na naszej stronie www, kanale planszowym a tych z Państwa, którzy nam przekazali swój adres e- mail, poinformujemy w dedykowanej wiadomości e-mail.

- czytamy w komunikacie operatora

Multimedia - alternatywa, Polsat

Co zamiast Multimedia Polska?

Osoby przywiązane do kanałów Polsatu bez wątpienia znajdą je w ofercie... Polsatu. Można tutaj skorzystać z telewizji satelitarnej, kablowej, jak i przez internet. Ta ostatnia, z nowoczesnym dekoderem EVOBOX Stream, nie musi oznaczać nawet umowy na czas określony.

Miłośników sportowych emocji zainteresować może natomiast CANAL+ z nową ofertą świąteczną. Również i w przypadku tego operatora nie musicie być przywiązani na lata do jednego abonamentu. Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K pozwala choćby co miesiąc zmieniać listę dostępnych kanałów, dostosowując ją do aktualnych potrzeb klientów czy planowanych wydarzeń sportowych.

Aktualizacja [04.12.2020]

Jak przekazał nam właściciel Multimedia Polska, dla abonentów operatora nadal dostępna będzie część kanałów Telewizji Polsat. Ich pełną listę znajdziecie w pod tym adresem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: pexels, meme-creator, wł

Źródło tekstu: Multimedia, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu