DAJ CYNK

Czym jest PEM i jak się wykonuje pomiary pola elektromagnetycznego?

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 30409

PEM co to jest

Dużo się mówi w ostatnim czasie na temat promieniowania elektromagnetycznego, czyli sławetnym PEM. Ale co to właściwie jest i jak się je mierzy?

Na pytanie czym jest PEM wiele osób może odpowiedzieć - nie wiem, ale w Internecie mówili, że to coś złego. Niestety niewiele pojawia się rzetelnych materiałów edukacyjnych na ten temat, ale czasami trafiają się prawdziwe perełki. Jak materiał serwisu Na Fali Nauki

Zobacz: Co oznacza zmiana norm PEM? Rozmawaliśmy z przedstawicielami Ministerstw

Z nagrania możemy dowiedzieć się czym jest promieniowanie elektromagnetyczne, na jakiej zasadzie działa i jak powstaje. Oraz przede wszystkim - jak je zmierzyć. Większość pomiarów widocznych na zdjęciach i filmach w Internecie jest wykonywanych za pomocą bardzo słabej jakości mierników za maksymalnie 1-2 tys. złotych. Taki miernik mierzy... wszystko. Osoba wykonująca pomiar staje w otoczeniu linii wysokiego napięcia, kieruje miernik w stronę nadajnika sieci komórkowej i wskazuje go jako jedynego winnego promieniowania. Tymczasem profesjonalne mierniki kosztują nawet 20 tys. euro i są przystosowane do odbioru konkretnych fal radiowych. Pozwalają wychwycić tylko promieniowanie emitowane przez nadajnik. Są przy tym... "delikatnie" większe, co możecie zobaczyć też na zdjęciu wyżej.

Zobacz: System SI2PEM prawie gotowy. Każdy sprawdzi poziom promieniowania

Zobacz: Honor Watch Magic 2 - nowy zegarek z baterią wystarczającą na 14 dni

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Na Fali Nauki

Przewiń w dół do następnego wpisu