DAJ CYNK

Bezpłatny Office 365, Microsoft Teams, szkolenia… Microsoft, Operator Chmury Krajowej i T-Mobile pomogą szkołom

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Bezpłatny Office 365, Microsoft Teams, szkolenia… Microsoft, Operator Chmury Krajowej i T-Mobile pomogą szkołom

Microsoft, Operator Chmury Krajowej i T-Mobile ogłaszają wspólny projekt, który w trudnych czasach ma wspierać szkoły i uczelnie. Firmy dostarczą bezpłatny dostęp do platformy zdalnego nauczania i wsparcie w prowadzeniu zajęć przez internet dla każdego nauczyciela i wykładowcy. 

Zobacz: T‑Mobile dla studentów: bezpłatny dostęp do platform e-learningowych

Microsoft, Operator Chmury Krajowej i T-Systems – spółka technologiczna T-Mobile  –  łączą siły, by umożliwić każdemu uczniowi, studentowi, nauczycielowi i wykładowcy w Polsce kontynuację nauki z wykorzystaniem technologii. Wspólny projekt zakłada pomoc we wdrożeniu rozwiązań technicznych, przede wszystkim udostępnienie bezpłatnych usług Office 365 oraz Microsoft Teams. Ale nie tylko. Firmy zobowiązują się również do tego, by wyszkolić nauczycieli i wykładowców w obsłudze technicznej oraz zapewnią wsparcie podczas nauki za pomocą technologii. Propozycja dotyczy wszystkich instytucji edukacyjnych w kraju.

Zobacz: [Aktualizacja] Darmowy internet mobilny dla studentów i doktorantów - propozycja Jarosława Gowina

Obecnie z usługi Microsoft Office 365 korzysta ponad 5000 szkół i największe uczelnie w Polsce. Jak przekonują  firmy, cel jest jednak taki, by równy dostęp do edukacji mieli wszyscy, a żaden uczeń nie został bez możliwości uczenia się i rozwijania umiejętności. Informacje jak uzyskać bezpłatny dostęp do usługi Microsoft Office 365 można znaleźć pod adresem: https://biznes.t-mobile.pl/pl/naukazdalna.

Zobacz: T-Mobile udostępnia za darmo Microsoft Office 365 E1 i inne narzędzia do pracy zdalnej
Zobacz: T-Mobile Polska będzie sprzedawał licencje Microsoftu

Bezpłatne Office 365 i Microsoft Teams pozwalają na swobodne uczenie się i przekazywanie wiedzy. Wszystkie materiały i zadania mogą być udostępniane w trybie online, a uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy mogą współpracować, korzystając z czatu, który pozwala zarówno na pracę grupową, jak i indywidualną. Usługi te dają również możliwość udostępniania prezentacji i tablicy cyfrowej

Współpraca Microsoft, Operatora Chmury Krajowej oraz T-Mobile ma stworzyć nie tylko możliwości techniczne i programowe. Firmy przekonują, że ich działania pomogą również edukatorom w zdobyciu nowych umiejętności w nauczaniu zdalnym.

Zobacz: Vectra udostępnia usługę Prasa Online
Zobacz: T-Mobile: 10 GB darmowego internetu dla klientów biznesowych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft, T-Mobile

Źródło tekstu: Microsoft, T-Mobile