DAJ CYNK

Asystent Google niedługo będzie dostępny na miliardzie urządzeń

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

Firma Google podsumowała 2018 roku w wydaniu Asystenta Google lub jak kto woli - Google Assistant.

Najważniejsza informacją w kontekście asystenta, który już za tydzień ma do nas mówić po polsku, jest liczba urządzeń, na którym pracuje. Tutaj Google naprawdę ma co świętować. Jeszcze w maju 2018 roku Asystent Google działał na 500 mln urządzeń. Firma oczekuje, że do końca stycznia liczba ta wzrośnie do miliarda urządzeń.

Różnica między miliardem urządzeń z Asystentem Google'a, a 100 mln urządzeń wyposażonych w Alexę Amazonu, jego największego konkurenta, jest bardzo duża. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że w przypadku Alexy konsumenci decydują się na zakup urządzeń ze względu właśnie na obecność asystenta. W przypadku Google'a Asystent nie jest główną cechą produktu. Jest on zaszyty niemal wszędzie tam, gdzie są dostępne usługi Google'a. Wystarczy spojrzeć ile jest na świecie smartfonów z Androidem.

Zobacz: Test słuchawek LG Tone Platinum SE. Wybitny dźwięk, wygodna konstrukcja i Asystent Google

Google chwali się również wzrostem kompatybilnych urządzeń, których liczba wzrosła w ciągu ostatniego roku aż o 600%. Konkretnie mowa jest o ponad 10 tys. urządzeń produkowanych przez ponad 1600 producentów.

Zobacz: Samsung i Alphabet (Google) to firmy, które w 2018 roku zainwestowały najwięcej w badania i rozwój

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: Google; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu