DAJ CYNK

Android Pay w Nest Banku

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6611

Od 1 marca klienci Nest Banku mogą korzystać z płatności mobilnych w ramach aplikacji Android Pay. Usługa jest całkowicie bezpłatna.


Od 1 marca klienci Nest Banku mogą korzystać z płatności mobilnych w ramach aplikacji Android Pay. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Android Pay to aplikacja, dzięki której w prosty i bezpieczny sposób można dokonywać transakcji kartą płatniczą. Do uruchomienia usługi wymagany jest smartfon z systemem operacyjnym Android. 4.4 lub wyższym oraz wbudowanym modułem NFC.

Aby uruchomić nowe płatności mobilne klienci Nest Banku powinni zainstalować aplikację ze sklepu Google Play, a następnie dodać do tej aplikacji karty przypisane do konta. Mogą to być zarówno karty debetowe (np. Visa Debit), jak i karty kredytowe.

Płatności zbliżeniowe realizowane są w sposób analogiczny do tradycyjnych kart - wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć do terminalu płatniczego. Przy kwotach powyżej 50 zł wymagane jest podanie dodatkowo kodu PIN. Podczas płatności bank i aplikacja nie udostępniają sklepowi numeru karty użytkownika, ponieważ system korzysta z powiązanego konta wirtualnego, chroniąc tym samym dane użytkownika.

Android Pay to również wygodne rozwiązanie dla osób robiących zakupy w aplikacjach. Ta forma płatności nie wymaga podawania danych karty za każdym razem, gdy użytkownik instaluje nową aplikację i dokonuje w niej zakupów. W wybranych aplikacjach wystarczy wybrać opcję płatności przez Android Pay. Jednocześnie można korzystać z tych samych co wcześniej nagród czy przywilejów (takich jak mile czy punkty lojalnościowe).

Z Android Pay, oprócz Nest Banku, skorzystać mogą już klienci banków: Alior Bank, BZ WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nest Bank, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu