DAJ CYNK

Xiaomi: Redmi 7, Redmi Y3, Redmi 6 i Redmi 6A jednak nie dostaną aktualizacji do MIUI 12

Marian Szutiak

Sprzęt

Xiaomi Redmi 7, Redmi Y3, Redmi 6 i redmi 6A bez MIUI 12

W maju tego roku firma Xiaomi ogłosiła wprowadzenie nowego interfejsu MIUI 12 oraz podała listę smartfonów, które mogą liczyć na aktualizację. Na liście tej były różne modele, w tym Redmi 7, Redmi Y3, Redmi 6 i Redmi 6A.

Zgodnie z ogłoszonym kilka miesięcy temu harmonogramem, smartfony Redmi 7, Redmi Y3, Redmi 6 oraz Redmi 6A miały dostać aktualizację oprogramowania do MIUI 12 w drugiej fazie. Teraz firma Xiaomi oficjalnie ogłosiła, że modele te jednak nie otrzymają stabilnej globalnej wersji MIUI 12. Taka decyzja została podjęta ze względu na problemy ze zgodnością i wydajnością.

Należy pamiętać, że następujące modele urządzeń pierwotnie zawarte w harmonogramie wydania MIUI 12 nie zostaną zaktualizowane do MIUI 12 ze względu na problemy ze zgodnością i wydajnością: Redmi Y3, Redmi 7, Redmi 6A, Redmi 6.

- taka wiadomość znalazła się na stronie internetowej MIUI

Zobacz: MIUI 12 beta: nowa funkcja kontroli urządzenia jak „Twój telefon
Zobacz: Masz smartfon Xiaomi? Sprawdź czy dostaniesz aktualizację do MIUI 13

Brak aktualizacji do MIUI 12 może być szczególnie dotkliwy dla użytkowników Redmi 7 i Redmi Y3, które miały swoją premierę w kwietniu ubiegłego roku. Na ich pokładach znalazł się fabrycznie zainstalowany Android 9.0 Pie oraz MIUI 10.2. A w tym wszystkim zaskakujące jest to, że Redmi Y2 ze Snapdragonem 625 (w Redmi 7 i Redmi Y3 jest Snapdragon 632) w niektórych regionach już dostał stabilną wersję MIUI 12.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Xiaomi