DAJ CYNK

MIUI 12 beta: nowa funkcja kontroli urządzenia jak „Twój telefon" Microsoftu

Mieszko Zagańczyk

Aplikacje

MIUI 12 beta: nowa funkcja kontroli urządzenia jak „Twój telefon" Microsoftu

Xiaomi rozsyła już kolejne aktualizacje swojego najnowszego oprogramowania MIUI 12, jednocześnie trwają prace nad wprowadzeniem nowych usprawnień. W rozwojowej wersji MIUI 12 beta dostrzeżona została funkcja kontroli urządzenia, przypominająca „Twój telefon" Microsoftu.

Zobacz: MIUI 12 dla Xiaomi, Redmi i POCO. Ruszyła wysyłka dla następnych modeli

Nowa funkcja pojawiła się w rozwojowej wersji MIUI 12 wydanej dla smartfonu Xiaomi Mi 10 Ultra. Aplikacja nazywa się Xiaomi Device Control, czyli Kontrola urządzenia, a całość zasadą działania przypomina Twój telefon Microsoftu w połączeniu ze smartfonami Samsung Galaxy. Dzięki tej funkcji można sterować zasobami smartfonu z poziomu komputera.

Zobacz: Aplikacja Twój telefon będzie jeszcze lepsza na Samsungach

Informacje na ten temat pojawiły się na kanale MIUI HELP News! w aplikacji Telegram. Według tego źródła użytkownik może przekazywać zawartość ekranu ze smartfonu na komputer przez Wi-Fi. Zyskuje też dostęp do pamięci telefonu z komputera, może z niej i do niej przesyłać pliki i bezpośrednio zarządzać innymi treściami. Pliki można kopiować za pomocą przeciągania i upuszczania między smartfonem a komputerem. 

Można też otworzyć na komputerze kilka oddzielnych okien z zawartością ekranu telefonu i w każdym z nich uruchomić jednocześnie inna aplikację. Klikając prawym klawiszem myszy, użytkownik może także na komputerze edytować pliki z galerii czy menedżera plików w smartfonie.

Zobacz: MIUI 12 - aktualizacja dla smartfonów Xiaomi, POCO i Redmi. Czy na liście jest Twój model?

Jak wyniki ze zrzutów ekranu, w MIUI 12 beta zestaw tych funkcji aplikacji Device Control opisany jest jako Screen Combo, chociaż jego ostateczna nazwa może ulec zmianie.

Nowa funkcja w tej chwili dostępna jest tylko w smartfonie Xiaomi Mi 10 Ultra i działa wyłącznie z laptopem Mi Notebook Pro 15 2020, ale na pewno po wydaniu narzędzie będzie dostępne dla większej liczby modeli. Aplikacja mobilna w wersji beta może mieć swoją premierę już we wrześniu, natomiast na wersję stabilną trzeba poczekać do października. Nie jest jednak jasne, czy z tego rozwiązania będzie można skorzystać na innych komputerach niż laptopy Xiaomi. 

Zobacz: MIUI 12 – nowy tryb „Papier" ułatwi czytanie
Zobacz: Xiaomi zapowiada światową premierę MIUI 12. Jakie smartfony dostaną aktualizację?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Xda Developers