DAJ CYNK

MIUI 12 – nowy tryb „Papier" ułatwi czytanie

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 20393

MIUI 12 – nowy tryb „Papier" ułatwi czytanie

Xiaomi wydało już stabilną wersję swojego najnowszego oprogramowania MIUI 12, które od kilku dni w wersji globalnej dystrybuowane jest na wybranych smartfonach Xiaomi i Redmi. Jednocześnie trwają prace nad nowymi funkcjami, a jedną z nich jest opcja „Papier" w ustawieniach ekranu.

Zobacz: MIUI 12: globalna premiera, co nowego, lista smartfonów do aktualizacji

Mimo że rozsyłana jest globalna, stabilna wersja MIUI 12, to swoim zwyczajem producent regularnie opracowuje stałe uaktualnienia, wydawane w pierwszej kolejności w Chinach w wersji beta. Codzienne wydania MIUI przynoszą nie tylko poprawki błędów, ale także nowe funkcje. Jedną z nich jest ulepszony tryb czytania z opcją „Papier”.

Na to ciekawe odkrycie wpadł Kacper Skrzypek (kacskrz) z MIUI Polska, znany także z forum XDA Developser. We wczorajszej wersji dziennej MIUI China 20.6.30 Xiaomi dodało kilka nowych opcji dotyczących ustawień ekranu. Chodzi konkretnie o znany dobrze także z wcześniejszych edycji MIUI „Tryb czytania”.

Zobacz: Xiaomi prezentuje Redmi 9A i Redmi 9C – najtańsze smartfony z serii

Zmiany dotyczą opcji wyboru trybu, w jakim użytkownik będzie chciał korzystać z „Trybu czytania”. Dostępne będą dwie opcje:

  • „Klasyczna”, znana już z poprzednich wersji MIUI – ekran zmniejsza emisję światła niebieskiego i skręca w stronę cieplejszych kolorów,
  • „Papier” – ekran nie tylko eliminuje niebieskie światło, ale także dodaje teksturę papieru w tle wszystkich elementów, co prawdopodobnie upodobni ekran telefonu do wyświetlaczy znanych np. z elektronicznych czytników książek.

W powyższym opisie pojawia się przypuszczenie, ponieważ, opcja ta jeszcze nie działa.

Zobacz: Stabilne MIUI 12 Global dostępne dla 13 telefonów Xiaomi
Zobacz: MIUI 12 oficjalnie. Xiaomi zapowiada aktualizację dla 22 smartfonów

Ponadto w nowej wersji „Trybu czytania” będzie można dostosować, wedle własnej potrzeby, temperaturę barwową lub też ustawić opcję jej automatycznego dopasowania w zależności od warunków oświetlenia. W trybie „Papier” można wybrać trzy zestawy kolorów wyświetlania treści na ekranie:

  • wszystkie kolory,
  • jasne kolory,
  • tylko czerń i biel.


Co nie działa?

Niestety nie wiadomo obecnie, w których smartfonach nowa funkcja będzie w ogóle działać. Jak wyjaśnia kacskrz, aktywowanie widoczności tej funkcji wymaga dokonania kilku modyfikacji w jednym z plików systemowych. Żaden z telefonów, na których przeprowadzane były testy (Redmi Note 8 Pro, Mi 9, Redmi 10X Pro, Mi 8, Redmi Note 8, Mi 9 SE, Mi 9T, Redmi Note 7, Mi Note 10/Pro, Redmi Note 7 Pro, Mi 9T Pro), nie obsługuje obecnie tej funkcji ze względu na brak tych modyfikacji. Nawet po ich dokonaniu tryb papierowy nie działa. Wniosek z tego, że odpowiednie zmiany muszą więc zostać wprowadzone bezpośrednio przez Xiaomi.

Szczegółowy opis na MIUI Polska.

Zobacz: MIUI 12: zobacz, jak będzie wyglądał nowy Tryb Ciemny 2.0
Zobacz: MIUI 12: które smartfony Xiaomi i Redmi dostaną nowy system?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: MIUI Polska

Źródło tekstu: MIUI Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu