DAJ CYNK

Xiaomi Mi Mix 4 rozłożony na części

Marian Szutiak

Sprzęt

Xiaomi Mi Mix 4 teardown

Dzień po premierze smartfonu Xiaomi Mi Mix 4 pojawił się film pokazujący, jak to urządzenie wygląda w środku. Nagranie zostało opublikowane w serwisie Weibo.com.

Mi Mix 4 to pierwszy smartfon Xiaomi z przednim aparatem fotograficznym całkowicie schowanym pod powierzchnią wyświetlacza. Takie rozwiązanie sprawia, że nie tracimy ani kawałka miejsca na ekranie. A co jeszcze można znaleźć w tym urządzeniu? O tym dosłownie przekonał się Lou Bin Robin, który na weibo.com opublikował film z rozbierania najnowszego smartfonu Xiaomi na części.

Zobacz: Xiaomi MIX 4 oficjalnie: ceramiczna obudowa, aparat pod ekranem i ładowanie 120 W
Zobacz: Xiaomi prezentuje tablety Mi Pad 5. Mocna konkurencja dla iPadów i Galaxy Tabów

Obudowa Mi Mix 4 składa się z tafli szkła z przodu oraz ceramicznego panelu z tyłu, rozdzielonych cienką, metalową ramką. Wewnątrz telefonu można wyróżnić trzy sekcje. Pierwsza od góry zawiera chipset, pamięć, moduły fotograficzne, anteny 5G i większość układów logicznych. Nieco niżej producent umieścił baterię, cewkę ładującą oraz antenę NFC. Dolna sekcja to głośnik, port USB-C i silnik wibracyjny.

Xiaomi Mi Mix 4 teardown #1

Pod powierzchnią wyświetlacza znajdują się dwa otwory, które widać pod silnym światłem. Okrągły na górze, bardziej przezroczysty, jest przeznaczony dla obiektywu przedniego aparatu fotograficznego. Docieranie odpowiedniej ilości światła do niego jest możliwe dzięki specjalnej konstrukcji samego wyświetlacza - w tym miejscu świecące elementy są znacznie mniejsze niż na pozostałym obszarze. Drugi, prostokątny otwór nieco poniżej i na lewo to miejsce, gdzie pod wyświetlaczem znajdują się prawdopodobnie czujniki zbliżeniowy i oświetlenia.

Xiaomi Mi Mix 4 teardown #2

Wewnątrz obudowy smartfonu Xiaomi znalazły się również rozpraszacze ciepła w postaci folii miedzianych, natomiast sam układ SoC został pokryty pastą termoprzewodząca, by lepiej odbierać od niego nadmiar ciepła.

Xiaomi Mi Mix 4 teardown #3

Zobacz: Co dziś pokaże OnePlus? Chińczycy szykują coś nowego
Zobacz: Xiaomi CyberDog: inteligenta maszyna, która zastąpi Twojego pieska

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Lou Bin Robin / Weibo

Źródło tekstu: Lou Bin Robin / Weibo