DAJ CYNK

Xiaomi 12T Pro w niesamowitej wersji limitowanej. Koniec z nudą

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Xiaomi 12T Pro to z wyglądu jeden najnudniejszych telefonów marki. Firma przygotowała jednak na to odpowiedź – nawiązała współpracę z nowojorskim artystą Danielem Arshamem, który przekształcił Xiaomi 12T Pro nie do poznania.

Xiaomi 12T Pro z aparatem 200 Mpix to najnowszy telefon marki. Jedną z jego słabości jest banalny wygląd, nawet jak na telefony w klasycznym stylu – zwłaszcza w wersji czarnej. Model w wersji Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition to jednak całkowita odwrotność nudy.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Amerykański artysta w myśl swej idei tzw. Fikcyjnej Archeologii zastosował na opakowaniu i obudowie smartfonu wzory nawiązujące do procesów starzenia i naturalnej erozji.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Obudowa limitowanej wersji Xiaomi 12T Pro jest zielona, ma też czarne przebarwienia, a w kilku miejscach przeświecają przez to lekko połyskujące kryształy.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Takie połączenie ma symbolizować trzy warstwy powstające wraz z upływem czasu: patynowany brąz, popiół wulkaniczny i kryształy. Zdaniem artysty ma to odzwierciedlać proces starzenia się i naturalnej erozji działającej na obudowę smartfonu.

Podszedłem do Xiaomi 12T Pro jak do rzeźby, która ma dodatkowy cel poza tym, że jest funkcjonalnym przedmiotem. Za 20 lat ludzie nie będą go już używać jako telefonu, ale jako rzeźby, związanej z konkretnym momentem w czasie 

– wyjaśnia Daniel Arsham

W podobnym stylu, jak obudowa, przygotowane jest też pudełko, a także motyw systemowy telefonu. Żyroskopowa tapeta porusza się po obróceniu telefonu, a wraz z nią kryształy, popiół i zieleń patyny.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Model Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition w wersji 12/256 GB będzie dostępny w limitowanej liczbie 2 tysięcy urządzeń w Europie od 16 grudnia 2022 roku, w serwisie highsnobiety.com będącym wyłącznym partnerem sprzedaży detalicznej online, na stronie mi.com oraz w specjalnym sklepie pop-up store Xiaomi x Daniel Arsham w Berlinie, tylko od 16 do 17 grudnia. Cena wynosi 899 euro, czyli około 4200 zł.

Zobacz: Xiaomi 12T Pro - 200 megapikseli to dopiero początek
Zobacz: Asus ROG Phone 6 z piekielnym ogniem dla fanów Diablo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: wł., Xiaomi

Przewiń w dół do następnego wpisu