DAJ CYNK

USA: OnePlus jest w pierwszej piątce producentów smartfonów z segmentu high-end

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5014

Smartfony OnePlus coraz lepiej radzą sobie na amerykańskim rynku. Pozwoliło to chińskiemu producentowi dostać się do pierwszej piątki największych producentów smartfonów kosztujących 500 dolarów lub więcej.

Wysoki wynik sprzedaży OnePlusa w USA wynika przede wszystkich z powodzenia ostatniego modelu firmy, smartfonu OnePlus 6T. W ciągu pierwszego miesiąca od premiery tego urządzenia w USA, jego sprzedaż była o 249% wyższa od sprzedaży modelu OnePlus 6 w pierwszym miesiącu jego obecności na tamtejszym rynku. 6T znalazł się w ofercie sieci T-Mobile, dzięki czemu wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych dowiedziało się, że taka marka w ogóle istnieje.

W 2019 roku na rynek trafią co najmniej dwa nowe smartfony, OnePlus 7 oraz OnePlus 5G. Jeśli będą udane, może to oznaczać dalszy wzrost sprzedaży urządzeń tej marki na amerykańskim rynku. Może nie uda się przegonić liderów (Apple i Samsung), ale już udział w pierwszej piątce najbardziej wartościowej części rynku jest dużym wyczynem dla tej stosunkowo młodej marki.

Zobacz: Nowy flagowiec OnePlus z superszybką pamięcią UFS 3.0. Na to wskazują wyniki benchmarku
Zobacz: OnePlus 7 czy OnePlus 5G? Nowy smartfon na pierwszym zdjęciu
Zobacz: Jaki telefon wybrać? Najlepsze smartfony: luty 2019

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Authority

Przewiń w dół do następnego wpisu