DAJ CYNK

USA: OnePlus jest w pierwszej piątce producentów smartfonów z segmentu high-end

12.02.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4623

Ważne 1

0

Smartfony OnePlus coraz lepiej radzą sobie na amerykańskim rynku. Pozwoliło to chińskiemu producentowi dostać się do pierwszej piątki największych producentów smartfonów kosztujących 500 dolarów lub więcej.

Wysoki wynik sprzedaży OnePlusa w USA wynika przede wszystkich z powodzenia ostatniego modelu firmy, smartfonu OnePlus 6T. W ciągu pierwszego miesiąca od premiery tego urządzenia w USA, jego sprzedaż była o 249% wyższa od sprzedaży modelu OnePlus 6 w pierwszym miesiącu jego obecności na tamtejszym rynku. 6T znalazł się w ofercie sieci T-Mobile, dzięki czemu wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych dowiedziało się, że taka marka w ogóle istnieje.

W 2019 roku na rynek trafią co najmniej dwa nowe smartfony, OnePlus 7 oraz OnePlus 5G. Jeśli będą udane, może to oznaczać dalszy wzrost sprzedaży urządzeń tej marki na amerykańskim rynku. Może nie uda się przegonić liderów (Apple i Samsung), ale już udział w pierwszej piątce najbardziej wartościowej części rynku jest dużym wyczynem dla tej stosunkowo młodej marki.

Zobacz: Nowy flagowiec OnePlus z superszybką pamięcią UFS 3.0. Na to wskazują wyniki benchmarku
Zobacz: OnePlus 7 czy OnePlus 5G? Nowy smartfon na pierwszym zdjęciu
Zobacz: Jaki telefon wybrać? Najlepsze smartfony: luty 2019

Źródło tekstu: Android Authority

Przewiń w dół do następnego wpisu