DAJ CYNK

TSMC wyprodukuje układy do MacBooka bez Intela

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3849

MacBook bez Intela

Wszystko się kiedyś kończy, nawet współpraca Apple'a oraz Intela. Niedługo pojawią się pierwsze MacBooki z własnymi układami Apple'a.  Procesory będa wyprodukowane przez tajwański TSMC.

Nabierający wiatru w żagle AMD nie jest wcale jedynym powodem do zmartwienia dla Intela. Z Intelem pożegnać się zamierza również Apple. Pogłoski takie krążyły już od dawna, jednak na ostatniej konferencji WWDC. Już wcześniej jednak informowaliśmy, że chociażby pracę w Apple'u znalazł jeden z największych specjalistów w dziedzinie ARM. Same nowe układy Apple Silicon najprawdopodobniej ukażą się jeszcze w tym roku.

W czwartym kwartale tajwański TSMC ruszy z produkcją nowych układów. Będą one wykonane w technologii 5 nm. Apple już teraz jest największym klientem TSMC, który to z kolei jest największym na świecie producentem układów. Drugi w kolejności Samsung jest w tym segmencie dwukrotnie mniejszy. TSMC będzie w stanie produkować 500 tysięcy układów Apple'a miesięcznie. W pierwszej kolejności nowe procesory pojawią się w nowych MacBookach Air oraz Pro 13,3 cala. Następnie pojawią się one w wersjach czternastocalowych oraz szesnastocalowych. Nowe komputery trafią do sklepów w 2021. Końca dobiegnie w ten sposób piętnastoletnia współpraca Apple'a oraz Intela.

Zobacz: Apple zapowie MacBooka bez Intela na WWDC. To już pewne!
Zobacz: Apple pożegna się z Intelem. Podobno zacznie od 12-calowego MacBooka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: patentlyapple

Przewiń w dół do następnego wpisu