DAJ CYNK

Stan Waszyngton zakazuje sprzedaży elektroniki bez łatwego do wymiany akumulatora

27.01.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9167

Ważne 17

0

Kampania na rzecz łatwej wymiany akumulatora nabiera wiatru w żagle. Amerykański stan Waszyngton przyjął prawo, które zakazuje sprzedaży elektroniki bez łatwego do wymiany akumulatora.



Kampania na rzecz łatwej wymiany akumulatora nabiera wiatru w żagle. Amerykański stan Waszyngton przyjął prawo, które zakazuje sprzedaży elektroniki bez łatwego do wymiany akumulatora.

Co rozumieć pod pojęciem "łatwy do wymiany akumulator"? Od teraz bezproblemowa wymiana będzie musiała być możliwa nawet w warunkach domowych. Przede wszystkim jednak zakazana będzie również praktyka, która dawała producentom (oraz ich autoryzowanym serwisom) monopol na wymianę akumulatora.

Przeciwko nowemu prawu do ostatniej chwili protestowała koalicja złożona z Apple'a, Google'a, Amazonu, Microsoftu oraz operatora Verizon. Najaktywniejszy był Apple. Sami politycy stanowi nie ukrywali natomiast, że ustawa ma być skierowana przede wszystkim przeciwko Apple'owi.

Ale Waszyngton nie jest jedyny. Również szesnaście innych stanów rozważa wprowadzenia podobnych ustaw. Są to: Hawaje, Illinois, Iowa, Kansas, Massachusetts, Minnesota, Missouri, Karolina Północna, Nebraska, New Hampshire, New Jersey, Nowy Jork, Oklahoma, Tennessee, Wirginia oraz Vermont.

Źródło tekstu: Vice, wł

Tagi: akumulator usa
Komentarze
Zaloguj się
60. ~
0

2018-02-03 16:28:32

Wow! Dlaczego ja to przegapilem? A rzad w Warszawie co na to powie? A parlament na ulicy Wiejskiej? Kiedy tam sie ktos obudzi?

Odpowiedz

59. ~szub
0

2018-02-01 19:05:07

Francja też chyba wprowadzila podobne prawo, nie jest ono respektowane, mniejmy nadzieje ze to sie zmieni

Odpowiedz

58. ~ale wSumie
0

2018-01-29 10:45:13

W moim smartfonie akumulator zwany bateria pęcznieje zas wymiany niet gdyż producent nie sprzedaje do modeli swoich myPhone.

Odpowiedz

57. -matt-
0

2018-01-29 10:25:47

gdyby tak jeszcze zmusili do produkowania standardowych akumulatorów (jak baterie), to byłoby rozwiązanie - bo teraz często nie da się znaleźć zamiennikapoza tym niektóre telefony nie maja wymiennych akumulatorów, co niby jest minusem, ale jak pamięta się o powyższym (problem znalezienia pasującego) oraz o tym, że niestety ale po 2 latach smartfony sa do wyrzucenia, bo aplikacje się /''nie mieszczą/'', to w sumie wymienny akumulator jest zbedny

Odpowiedz

56. ~gosciu
0

2018-01-28 22:31:34

@50 mowisz 170zl :) kiedys oryginalne baterie sprzedawane z sieci dystrybucyjnej producenta czyli te 3-4 razy drozsze od zamiennikow kosztowaly po 70 zl a ty lykasz jak pelikan 170zl i jeszcze sie cieszysz ze tanio :) rece opadaja

Odpowiedz

55. ~gosciu
0

2018-01-28 22:29:15

I super oby decyzja ta odbila sie pozytywnie na tegorocznych flagowcach.Mam nadzieje ze nie dojdzie do sytuacji gdzie beda wersje US i reszta swiata zeby reszte doic jak trzeba

Odpowiedz

54. ~ftys
0

2018-01-28 21:01:55

Można? można. BRAWO !!!

Odpowiedz

53. ~
0

2018-01-28 14:38:58

@ 51. ~slonczeny 2018-01-28 13:57:38 host: 088156181155.warszawa.vectranet.pl:Wbrew pozorom, w w przypadku obydwu produktów temat dotyczy tego samego problemu, czyli problemu sztucznego postarzania produktów przez producentów, a wspomnienie tutaj o takich praktykach stosowanych już od jakiegoś czasu w sprzęcie AGD, jest jak najbardziej właściwe.

Odpowiedz

52. ~Dhied
0

2018-01-28 14:29:22

Czy taka np Tesla też się łapie pod elektronikę z akumulatorem?

Odpowiedz

51. ~slonczeny
0

2018-01-28 13:57:38

przepraszam, pomyliło mi się forum o pralkach z forum o telefonach

Odpowiedz

50. ~Olo
0

2018-01-28 13:19:40

Wymiana baterii w s7 170 zl wraz z bateria bez przesady ale wymiana jak najbadziej oplacalna

Odpowiedz

49. ~Callm7 []
1

2018-01-28 12:05:51

48). Tu się zgodzę - nano sim to porażka, ale.. to ajfonioza to to wymyśliła i nie ma szans na powrót do micro sim. Niestety, następne cięcia, to kombinacja bez kart sim....

Odpowiedz

48. ~Edward Chetny
1

2018-01-28 11:49:43

Ciekaw jestem jak będzie wyglądał iphone 11 z klapka i wymienna bateria? Może przy okazji wrócą do minisim bo te nano to porażka. Osoby o większych rękach nie maja szans włożyć samodzielnie.

Odpowiedz

47. Gormar
0

2018-01-28 11:28:53

Alleluja! Japkofony i inne batony zakazane?

Odpowiedz

46. ~
2

2018-01-28 11:01:07

Dobre podejście ale i tak programowo uwalą te telefony i inne sprzęty przez dziwnym trafem zamulającą system aktualizacje itp.

Odpowiedz