DAJ CYNK

Sprzedaż smartfonów w III kwartale. Najwięcej zyskuje Huawei

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10833

Firma Counterpoint zaprezentowała dane dotyczące sprzedaży smartfonów w III kwartale 2019 roku. Obyło się raczej bez niespodzianek. Liderem pozostaje Samsung, a bardzo dobry wynik zanotował ponownie Huawei.

 

W III kwartale 2019 roku Samsung sprzedał 78,2 mln smartfonów. To niewielki wzrost w stosunku do II kwartału oraz prawie 10 mln więcej niż przed rokiem. Wyraźny wzrost zanotował Huawei i to rodzi pewne dylematy. Z jednej strony, czy Huawei sprzedałby więcej smartfonów gdyby nie blokady ze strony Stanów Zjednoczonych? Ale z drugiej, czy sprzedaż nadal byłaby taka wysoka, gdyby nie mobilizacja na chińskim rynku spowodowana blokadami ze strony Stanów Zjednoczonych? W obu przypadkach może być trochę prawdy, ale pewne jest, że chiński gigant zanotował spory wzrost sprzedaży zarówno w porównaniu z II kwartałem, jak i analogicznym okresie 2018 roku.

Zobacz: Huawei rzuca wyzwanie #TestMyHuawei: stwórz recenzję i wygraj nagrody

Zgodnie z przewidywaniami wzrost sprzedaży w III kwartale zanotował Apple, co jest coroczną tradycją po premierze nowych iPhone'ów. Bardzo mocno rośnie za to sprzedaż Realme, czyli marki należącej do Oppo. Jeśli zsumowalibyśmy wyniki obu firm, mogłaby ona zagrozić pozycji trzeciego na rynku Apple'a.

Zobacz: Realme 5 debiutuje w Europie. W promocji Black Friday kupimy go o 10 euro taniej

Warto też zauważyć jak mocno czołówka rynku odskakuje od pozostałych producentów. Sprzedaż marek spoza pierwszej siódemki spadła w ciągu roku i 25 mln egzemplarzy.

Zobacz: NASK w rękach Ministerstwa Nauki. Czy leci z nami pilot?

Sprzedaż smartfonów w 3Q2019

Gwiazdka przy Huaweiu oznacza łączny wynik Huaweia i marki Honor

Zobacz: Sprawdzamy EVOBOX STREAM – dekoder do telewizji internetowej

Źródło tekstu: Counterpoint; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu