DAJ CYNK

Nowa Xperia firmy Sony będzie miała wyświetlacz z otworem

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14183

Sony Xperia 2020 ekran

Największą premierą w przyszłorocznym portfolio firmy Sony będzie bez wątpienia nowa konsola, PlayStation 5. Nie zabraknie jednak również nowych smartfonów, wśród których pojawi się następca Xperii 5 z niemal bezramkowym wyświetlaczem z otworem na obiektyw przedniego aparatu fotograficznego.

W kończącym się 2019 roku firma Sony znacząco odświeżyła ofertę swoich smartfonów. Jedną z nowości był wyświetlacz o kinowych proporcjach 21:9 (przy położeniu poziomym) w takich modelach, jak Xperia 10, Xperia 10 Plus, Xperia 1 czy Xperia 5.

Zobacz: Sony Xperia 10 - recenzja smartfonu z niewykorzystanym potencjałem
Zobacz: Sony Xperia 10 Plus - japońska średnia półka w nowej, zbyt drogiej odsłonie

2020 rok ma przynieść kolejne zmiany, a wśród nich zmniejszenie górnej ramki i umieszczenie obiektywu przedniego aparatu fotograficznego w otworze w ekranie. Nowy interfejs Xperii możemy zobaczyć między innymi w patencie opublikowanym niedawno w bazie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO - World Intellectual Property Organization).

Sony Xperia 2020 opatentowany interfejs

Pokazany na powyższej grafice interfejs sugeruje, że wycięcie w ekranie w nadchodzącej Xperii zostanie wycentrowane. Podobne rozwiązanie możemy zobaczyć w tegorocznych smartfonach Samsunga: Galaxy Note10, Galaxy Note10+, Galaxy A51 i Galaxy A71. Obrazki z patentu zostały przerobione na render nadchodzącego urządzenia firmy Sony przez grafików LetsGoDigital.

Sony Xperia 2020 ekran kwadrat

Nowy smartfon firmy Sony prawdopodobnie ujrzy światło dzienne jako Xperia 3. Urządzenie to zostało jakiś czas temu znalezione w bazie serwisu Geekbench, gdzie było napędzane chipsetem Qualcomm Snapdragon 865 i miało 12 GB RAM-u. Oczekuje się, że nowa Xperia będzie obsługiwać łączność 5G, a na tylnym panelu znajdzie się aż 6 aparatów fotograficznych. Wyświetlacz ma mieć rozdzielczość QuadHD+.

Zobacz: Sony Xperia 3 ze Snapdragonem 865 i 12 GB RAM pojawia się w Geekbench
Zobacz: Lista smartfonów Sony z aktualizacją do Androida 10

Xperia 3 (jeśli tak będzie się nazywać nowy smartfon Sony) powinna zostać zaprezentowana pod koniec lutego 2020 roku, podczas odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress.

W zeszłym roku Sony wypuściło swoją Xperię 1 wraz z Xperią 10 i 10 plus podczas MWC, więc mogliśmy bardzo dobrze zobaczyć nową ofertę Xperia na pokazie 2020 pod koniec lutego.

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu