DAJ CYNK

Xperia 1R może być pierwszym telefonem z ekranem 5K. Sony może pokazać nowe urządzenie podczas targów IFA 2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6749

Za niecałe 2 miesiące, podczas odbywających się w Berlinie targów IFA 2019, może nastąpić premiera telefonu Sony Xperia 1R (inna możliwa nazwa to Xperia 2). Ma to być pierwszy smartfon wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 5K.

Sony Xperia R1 (lub Xperia 2, jak podają niektóre źródła), to nadchodzący nowy flagowiec japońskiego producenta, który może zostać zaprezentowany podczas zbliżających się targów IFA 2019. Odbędą się one w dniach 6-11 września 2019 roku w Berlinie. Redakcja TELEPOLIS.PL będzie obecna na tym wydarzeniu, by na żywo zapoznać się z prezentowanymi tam nowościami - przeczytacie o nich na łamach naszego portalu.

Zobacz: Xperia 2, Xperia 1 Premium...? Co szykuje Sony?

Nadchodzący flagowiec marki Sony ma być pierwszym urządzeniem tego typu, w który zastosowany będzie wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 5040 pikseli. Będzie to 6,1-calowy panel Cinema Wide 5K, o gęstości upakowania pikseli na poziomie 899 ppi. Urządzenie to - jak wynika z opublikowanych w maju renderów - będzie wyposażone w potrójny aparat fotograficzny z tyłu. Oczywiście pod warunkiem, że Xperia 2 oraz Xperia 1R to to tamo urządzenie.

Zobacz: Sony Xperia 2 na renderach 360 stopni [wideo]

Nowa Xperia ma być napędzana chipsetem Qualcomm Snapdragon 855, współpracującym z 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane. Całość będzie prawdopodobnie zasilana akumulatorem o pojemności 3200 mAh. Nie powinniśmy raczej liczyć na obecność gniazda Jack 3,5 mm.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: sumahoinfo.com

Przewiń w dół do następnego wpisu