DAJ CYNK

Smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY oraz Sailfish OS? To możliwe

15.07.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 62

Ważne 4

2

Pamiętacie Nokię N950? Telefon wyprodukowany zaledwie w ilości pięciu tysięcy egzemplarzy. Miał być kolejnym krokiem na rzecz rozwoju systemu MeeGo. Są plany wskrzeszenia tego smartfonu. Tym razem z Sailfish OS na pokładzie.Pamiętacie Nokię N950? Telefon wyprodukowany zaledwie w ilości pięciu tysięcy egzemplarzy. Miał być kolejnym krokiem na rzecz rozwoju systemu MeeGo. Są plany wskrzeszenia tego smartfonu. Tym razem z Sailfish OS na pokładzie.

Za projekt ma odpowiadać Liangchen Chen. To właśnie on we współpracy z Arrow Electronics wcielił w życie projekt modułu z fizyczną klawiaturą do Moto Z. Sam moduł można zamówić na Indiegogo za 80 dolarów. Właśnie to doświadczenie zamierza teraz wykorzystać. Należy wspomnieć, że to nie pierwsza przygoda Chena z Sailfish OS - należy on do grupy zajmującej się nowym tabletem z Sailfishem.

Mamy też pierwsze informacje na temat specyfikacji planowanego urządzenia. Miałoby mieć 4 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, Snapdragona 625, wysuwaną poziomą klawiaturę QWERTY oraz wymienny akumulator.

Źródło tekstu: maemo.org, nokians.fr, wł

Komentarze
Zaloguj się