DAJ CYNK

Składany smartfon marki Huawei zostanie zaprezentowany 24 lutego. Chińska firma opublikowała zaproszenie

01.02.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3536

Ważne 1

0

Huawei opublikował na swoim profilu w chińskim serwisie mikroblogowym Weibo zaproszenie do Barcelony na 24 lutego 2019 roku. Obraz w tle zaproszenia sugeruje, że chiński producent zaprezentuje wtedy swój składany smartfon.

Zbliżają się targi Mobile World Congress 2019 w Barcelonie. Wydarzenie to będzie dla wielu producentów doskonałą okazją do pokazania swoich nowości z mobilnego świata. Wśród nich nie zabraknie firmy Huawei, która zaprezentuje prawdopodobnie między innymi składany smartfon. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, urządzenie to będzie wyposażone w modem Balong 5000 5G, który zostanie podłączony do chipsetu Kirin 980. Opublikowany na Weibo obrazek sugeruje, że nowy smartfon będzie składany na środku w taki sposób, że ekran pozostanie na zewnątrz.

Z uwagi na to, że standard 802.11ac jest zbyt powolny w stosunku do 5G, nowy smartfon Huaweia będzie obsługiwał najnowszy standard, Wi-Fi 6 (802.11ax). Smartfon 5G jest planowany również przez sub-markę Huaweia, Honora, a także Samsunga. Ten ostatni prawdopodobnie pokaże swoje urządzenie 20 lutego, razem z innymi smartfonami z serii Galaxy S10. Nad modelem 5G pracuje również Xiaomi, ale data premiery nie jest jeszcze znana. Są również inni.

Zobacz: Składany smartfon Samsunga na filmie promocyjnym [wideo]
Zobacz: Rezygnacja z rozwiązań Huaweia opóźni wdrożenie 5G o dwa lata
Zobacz: LG V50 ThinQ 5G - tak może się nazywać koreański flagowiec ze wsparciem dla 5G. Będzie kosztować fortunę

Źródło zdjęć: Huawei (Weibo)

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się