DAJ CYNK

Samsung rozpoczął masową produkcję modułu optycznego z 5-krotnym zoomem optycznym

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5975

Samsung Electro-Mechanics rozpoczął masową produkcję nowego modułu optycznego z 5-krotnym zoomem optycznym. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, element ten może się znaleźć na wyposażeniu nadchodzących telefonów z serii Galaxy Note10.

Huawei P30 Pro rozpoczął modę na aparaty z peryskopowym obiektywem, którą następnie podtrzymał Oppo Reno z 10-krotnym zoomem optycznym. Teraz do tej grupy chce dołączyć Samsung, który opracował moduł optyczny z 5-krotnym zoomem optycznym. Prawdopodobnie znajdzie się on smartfonach z serii Galaxy Note10, które powinny zadebiutować za kilka miesięcy.

Nowy moduł nie będzie wystawał z obudowy, z uwagi na niewielką grubość, wynoszącą zaledwie 5 mm. Wcześniejsze moduły Samsunga miały 6 mm grubości. Wewnątrz znajduje się pryzmat, który załamuje światło w podobny sposób, jak ma to miejsce we flagowym modelu firmy Huawei. Różnica polega na kształcie soczewki, która u Samsunga jest prostokątna, a w P30 Pro okrągła. Moduł ma zostać umieszczony pionowo wewnątrz obudowy urządzenia mobilnego.

Zobacz: Jak działa peryskopowy aparat w Huaweiu P30 Pro?
Zobacz: Oppo Reno i Reno 10x Zoom edition - duży zoom i chowany aparat do selfie
Zobacz: Samsung Galaxy Note10 z aparatem 64 Mpix? 48 Mpix to nie koniec wyścigu

Samsung przygotował przykładowe zdjęcia (poniżej), które prezentują możliwości 5-krotnego zoomu w porównaniu z 2-krotnym. Musimy jednak jeszcze trochę poczekać, by sprawdzić, jak nowy moduł sprawdzi się w praktyce.

Zobacz: Samsung Galaxy S10e to taki Apple iPhone XS, tyle że lepszy - test najlepszego smartfona spośród tych kompaktowych
Zobacz: Samsung Galaxy S10 - recenzja przewidywalnie dobrego smartfonu
Zobacz: Test smartfonu Samsung Galaxy S10+ - ewolucja poszła w dobrą stronę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: etnews

Źródło tekstu: etnews

Przewiń w dół do następnego wpisu