DAJ CYNK

Samsung Galaxy S21 Ultra ma gorszy aparat od poprzednika? Telefon przetestowany przez DxOMark

Dodane przez: ArecaS

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5219

Samsung Galaxy S21 Ultra przetestowany przez DxOMark

Organizacja DxOMark przetestowała aparat w Samsungu Galasy X21 Ultra. Wnioski są zaskakujące - nowy flagowiec koreańskiego producenta otrzymał niższą ocenę od poprzednika.

DxOMark przetestowało Samsunga Galaxy S21 Ultra w wersji z procesorem Exynos, a więc tej dostępnej na rynku polskim. Urządzenie otrzymało od organizacji ocenę 121 punktów. Dla porównania, jego poprzednik ten sam test zakończył z rezultatem 126 punktów, a aktualny lider ranking - Huawei Mate 40 Pro+ - otrzymał ich aż 139.

Samsung Galaxy S21 Ultra przetestowany przez DxOMark

Jak zwraca uwagę organizacja, wynik uzyskany przez Samsunga Galaxy S21 Ultra jest nadal bardzo dobry, nawet jeśli odbiega nieco od aktualnej czołówki. Piętą achillesową - a raczej piętami - nowego flagowca jest przeciętne odwzorowanie tekstur i mikrodetali oraz zoom. Szczególnie ten ostatni przyczynił się do niskiej finalnej oceny, a to za sprawą kiepskiej jakości obrazu rejestrowanego przez dwa moduły tele.

Telefon zawiódł także nieco w kategorii wideo, uzyskując 98 punktów, a więc wynik na poziomie pozycjonowanego znacznie niżej Google Pixel 4a. W teście pochwalono m.in. szeroki zakres dynamiki oraz sprawny autofokus, ale już pod względem odwzorowania detali i kolorów smartfon spisał się poniżej oczekiwał. Również skuteczność stabilizacji obrazu pozostawia w ocenie organizacji znaczne pole do poprawy.

Z pełnym testem można zapoznać się na stronie DxOMark. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat aparatu w Samsungu Galaxy S21 Ultra, zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją.

Zobacz: Samsung prezentuje matrycę ISOCELL GN2 50 Mpix o większym rozmiarze, z większymi pikselami
Zobacz: Asus ROG Phone 5 najlepiej grającym smartfonem według DxOMark

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne, DxOMark

Źródło tekstu: DxOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu