DAJ CYNK

Asus ROG Phone 5 najlepiej grającym smartfonem według DxOMark

Dodane przez: ArecaS

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2167

Asus ROG Phone 5 w teście DxOMark

Organizacja DxOMark przetestowała nadchodzącego Asusa ROG Phone 5 pod kątem oferowanych przez niego możliwości dźwiękowych. Smartfon przeszedł test śpiewająco.

W ramach testu DxOMark sprawdzona ostała zarówno jakość odtwarzanego, jak i nagrywanego dźwięku. Asus ROG Phone 5 w obydwu kategoriach uzyskał noty odpowiednio 78 i 79 punktów, co razem przełożyło się na 79 punktów. Jest to najwyższy wynik spośród wszystkich sprawdzonych przez organizację urządzeń. Na drugim miejscu znajduje się Xiaomi Mi 10 Pro z rezultatem o 3 punkty słabszym.

Oceniając jakość odtwarzanego dźwięku eksperci pochwalili przede wszystkim wysoką dynamikę, odwzorowanie przestrzeni oraz niewielką ilość zniekształceń. Wśród wad wskazano natomiast nadmiernie wycofane niskie tony oraz nieco niższą niż w przypadku konkurencji głośność maksymalną.

Asus ROG Phone 5 w teście DxOMark

Pod względem jakości nagrywania nowy ROG Phone wypadł praktycznie bez zarzutu. Jedynie w głośniejszym otoczeniu pojawić się może nieco większa niż zazwyczaj tendencja do generowania szumu i zniekształceń.

Warto nadmienić, że dobre wyniki gamingowego Asusa nie biorą się z powietrza, a w specyfikacji smartfona znajdziemy wiele elementów dedykowanych bezpośrednio mobilnym melomanom. Mowa tu m.in. o głośnikach stereo, jacku 3,5 mm, technologii Dirac oraz - być może przede wszystkim - wysokiej klasy DACu firmy ESS.

O tym, czy Asus ROG Phone 5 rzeczywiście jest spełnieniem marzeń mobilnego audiofila, przekonamy się już niebawem. Premiera urządzenia zapowiedziana jest na 9 marca.

Zobacz: Asus ROG Phone 5 pojawi się 9 marca
Zobacz: Asus ROG Phone 5 z 16 GB RAM dobrze się zapowiada w teście Geekbench

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: DxOMark

Źródło tekstu: DxOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu