DAJ CYNK

Samsung Galaxy S11+ z peryskopowym teleobiektywem. Tak wygląda ten moduł

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6779

Samsung Galaxy S11+ aparat peryskopowy

Przyszłoroczny flagowiec Samsunga, model Galaxy S11+, ma być wyposażony między innymi w aparat fotograficzny z peryskopowym teleobiektywem. W sieci opublikowano zdjęcia tego modułu.

Samsung Galaxy S11+ będzie miał z tyłu dużą "wyspę" fotograficzną, która obejmie między innymi główny aparat fotograficzny o rozdzielczości 108 Mpix, aparat ultraszerokokątny oraz teleobiektyw z zoomem optycznym 5x. Tak dużej powiększenie ma być możliwe dzięki peryskopowej konstrukcji tego aparatu. Na zdjęciu poniżej możemy zobaczyć, jak ten element wygląda.

Zobacz: Samsung Galaxy S11+ będzie miał akumulator o pojemności 5000 mAh
Zobacz: Samsung Galaxy S11 i Galaxy Fold 2 zadebiutują 18 lutego

Samsung Galaxy S11+ moduł aparatu peryskopowego

Na początku tego roku Samsung kupił za 150 mln dolarów firmę Corephotonics, specjalizującą się w aparatach zmiennoogniskowych do smartfonów i dostarczającą aparat peryskopowy do smartfonów Oppo. Teraz ta technologia zagości na pokładzie koreańskiego produktu.

Czujnik 108 Mpix, ale zdjęcia 12 Mpix

Jak już napisaliśmy powyżej, główny aparat w Galaxy S11+ będzie miał rozdzielczość 108 Mpix, jednak domyślna rozdzielczość zdjęć wyniesie "tylko" 12 Mpix. Oznacza to, że 9 fizycznych pikseli matrycy światłoczułej będzie odpowiadać za 1 punkt zdjęcia. Taka grupa będzie odpowiadać pojedynczemu pikselowi o rozmiarze 2,4 μm, co powinno się przełożyć na wysoką jakość zdjęcia, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych.

Zobacz: Samsung Galaxy S11 otrzyma aparat z matrycą 108 Mpix drugiej generacji
Zobacz: Te smartfony mają najlepsze aparaty - DxOMark podsumowuje 2019 rok w mobilnej fotografii

Niedawno Internet obiegły rendery pokazujące tylny aparat w Galaxy S11+, który nie wyglądał zbyt atrakcyjnie. Nowy obraz, który opublikowano w sieci, pokazuje co prawda tylko jedną kolumnę obiektywów, ale panuje tu większy porządek. Jak to będzie wyglądać w rzeczywistości, powinniśmy się przekonać w lutym przyszłego roku.

Samsung Galaxy S11+ tylny aparat fragment

Zobacz: Samsung Galaxy S11+ na nowych renderach - robi się coraz brzydziej
Zobacz: Samsung Galaxy S11 dostanie dedykowany aparat do zdjęć nocnych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Phone Arena

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu