DAJ CYNK

Samsung Galaxy S21 dostanie Snapdragona 888, ale do nas przyjedzie Exynos 2100

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8285

Samsung Galaxy S21 dostanie Snapdragona 888 w USA

Galaxy S21, który zostanie wprowadzony na rynek na początku 2021 roku, jednak będzie miał Snapdragona 888 na niektórych rynkach. Samsung nie zdecydował się na wprowadzenie wszędzie Exynosów.

Pojawiły się spekulacje, że cała linia telefonów z serii Galaxy S21 będzie wyposażona w procesory Exynos i że mają być lepsze niż czipy firmy Qualcomm. Tak się jednak nie stanie. Mamy potwierdzenie, że Samsung jednak sięgnie po topowe Snapdragony. Galaxy S21 ze Snapdragonem 888 będzie można kupić, a jakże, w USA i Korei. Do Europy tradycyjnie przyjadą modele z układamy Samsunga, a konkretnie z Exynosem 2100.

Skąd wiemy o Snapdragonach w Galaxy S21? Model SM-G991U przeszedł certyfikację FCC. Dokumenty wskazują, że ten model używa czipsetu SM8350, czyli właśnie Snapdragona 888. To znak, że w USA nowe flagowce Samsunga nie będą miały Exynosa. Jeśli nie będą go miały w USA, to w Korei pewnie też.

Dokumenty zdradzają też kilka innych szczegółów specyfikacji. Dowiedzieliśmy się że Galaxy S21 w amerykańskim wariancie dostanie modem 5G działający na falach milimetrowych, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 i NFC. Akumulator (EB-BG991ABY) o pojemności 4000 mAh zapewni również 9-watowe bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Zobacz: Samsung Galaxy S21 Ultra dostanie rysik, pożegnamy Galaxy Note

W dokumentach jest też mowa o ładowarce EP-TA800. To 25-watowa ładowarka z szybkim ładowaniem, która jest dołączana także do aktualnie sprzedawanych telefonów Samsunga. Możliwe jednak, że Samsung zrezygnuje z dołączania do nowych telefonów ładowarki i słuchawek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu