DAJ CYNK

Nowy Samsung Galaxy Fold wchodzi do sprzedaży, również w wersji 5G

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6115

Samsung ogłosił na targach IFA wprowadzenie do sprzedaży długo oczekiwanego rozkładanego smartfonu Galaxy Fold. Urządzenie jest już wolne od wad, ujawnionych po pierwszej premierze na targach MWC w lutym, teraz wraca po zmianach konstrukcyjnych i będzie można je kupić od jutra, w tym także w wersji 5G.

Samsung ogłosił dziś wprowadzenie Galaxy Folda do sprzedaży. Urządzenie pojawi się na półkach sklepowych w Korei już 6 września, a następnie w wybranych krajach, w tym we Francji, Niemczech, Singapurze, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a także innych, ale niewymienionych. Do Europy trafi  18 września. Dostępne będą dwa warianty kolorystyczne - czarny Cosmos Black i srebrny Space Silver - a także edycja 5G.

Zobacz: Samsung pracuje nad naprawieniem Galaxy Fold. Które z wad udało się wyeliminować?
Zobacz: Galaxy Fold został naprawiony i trafi na rynek we wrześniu - podaje Samsung

Najbardziej charakterystyczną cechą Galaxy Folda jest 7,3-calowy, elastyczny wyświetlacz Infinity Flex Dynamic AMOLED o rozdzielczości QXGA+, dzięki któremu urządzenie można złożyć na pół, zamieniając je z tabletu w smartfon z zewnętrznym ekranem 4,6 cala (i na odwrót). Po pierwszej premierze okazało się, że Galaxy Fold ma usterki. Wyświetlacz pokryty był specjalną folią zabezpieczającą, którą pierwsi użytkownicy zdejmowali, sądząc, że tak trzeba. To w rezultacie prowadziło do pęknięć wyświetlacza na linii zgięcia. Przez ostatnie miesiące Samsung udoskonalał konstrukcję i teraz zapewnia, że wszystkie wady projektowe zostały wyeliminowane. Użytkownicy otrzymają też 24-godzinne wsparcie techniczne.

Moc do pracy Galaxy Folda dostarcza Snapdragon 855, wspierany przez 12 GB pamięci RAM. Na zapis danych użytkownik otrzyma 512 GB. Funkcje komunikacyjne zapewnia LTE kat. 18 o prędkości pobierania do 1,2 Gbps (2X2 MIMO, 6CA) oraz na wybranych rynkach - 5G (NSA, Sub6). Zdjęcia wykonamy w sumie sześcioma aparatami, z których główny układ tworzy potrójny zestaw 12 Mpix (f/1.5-2.4), 12 Mpix (teleobiektyw, f/2,4) i 16 Mpix (szeroki kąt, f/2,2). Baterię o pojemności 4380 mAh (4235 mAh w wersji 5G) można szybko zasilić ładowarką 15 W.

Cena za Galaxy Folda utrzymała się na poprzednim poziomie i wynosi około 2000 euro (8700 zł) za wersję LTE.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold został naprawiony, a tymczasem problemy może mieć Huawei Mate X
Zobacz: Przedsprzedaż smartfonu Samsung Galaxy Fold w Europie ruszy 26 kwietnia. Urządzenie trafi też do Polski

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu