DAJ CYNK

Samsung Galaxy A80 wymaga nietypowego pokrowca

15.04.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14543

Ważne 1

0

Nietypowa konstrukcja Samsunga Galaxy A80 wymaga nietypowych rozwiązań w kwestii pokrowców. Etui do nowego smartfonu Koreańczyków nie jest w stanie ochronić całej obudowy.

Galaxy A80 to jedna z bardziej nietypowych konstrukcji, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na rynku. Smartfon został wyposażony w mechanizm slidera oraz obracany aparat. Jeśli chcemy zrobić selfie, to obudowę należy rozsunąć, a wtedy aparat automatycznie obróci się w naszym kierunku.

Zobacz: Samsung Galaxy A20e, A40 i A80 - koreańska średnia półka czaruje designem i możliwościami foto

Nietypowe konstrukcje zawsze niosą za sobą różnego rodzaju problemy. W tym przypadku jest to kwestia ochrony obudowy. Pokrowiec musi być dostosowane zarówno do rozsuwanej konstrukcji, jak i mechanizmu obrotu aparatu. I tutaj konieczne było znalezienie kompromisów.

Pokrowce, które pojawiły się na rynku są dostępne w dwóch wariantach. Jeden to typowy portfel, który zasłania całą powierzchnię ekranu, a drugi obejmuje tylko krawędzie konstrukcji. Ich cechą wspólną jest to, że z tyłu obudowy kończą się pod aparatem. Górna część smartfonu pozostaje nieosłonięta, tak aby mechanizm slidera mógł działać bez żadnych przeszkód.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu - część 3 [KONKURS]

Nietypowe rozwiązania są zazwyczaj drogie, ale na szczęście nie w tym przypadku. Pokrowce widoczne na zdjęciach kosztują od kilku, do kilkunastu dolarów. Dla porównania, etui dedykowane składanemu Galaxy Fold kosztuje skromne 120 dolarów.

Zobacz: Huawei Mate X dopiero w czerwcu. Galaxy Fold trafi do sklepów wcześniej

Źródło tekstu: androidheadlines; wł

Komentarze
Zaloguj się