DAJ CYNK

Qualcomm przewiduje spadek sprzedaży telefonów o 15%

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1561

Producent procesorów mobilnych nie ma dobrych informacji. Według jego prognoz, sprzedaż smartfonów zmniejszy się o 15%, a wprowadzanie 5G znacznie opóźni.

Qualcomm przepowiada wspomniany spadek sprzedaży o 15% w przeciągu kolejnych 3 miesięcy. Przyczyną jest oczywiście pandemia koronawirusa, która wpłynęła negatywnie na produkcję i dystrybucję telefonów, a zwłaszcza flagowców ze wsparciem dla standardu 5G. Między innymi wiemy już, że z tego powodu opóźni się premiera iPhone 12. Producent podał również raport finansowy za ubiegły kwartał. Jego przychód wyniósł 4,89 miliarda dolarów, z czego dochód to 845 milionów. Rok temu mógł pochwalić się znacznie lepszymi wynikami - 9, 63 miliarda przychodu i 2,15 mld zysku. Wówczas największym źródłem przychodów okazało się Apple.

W tym roku - o czym informowaliśmy dzisiaj - Qualcomm doszedł do porozumienia z Huawei, dzięki czemu spodziewa się 1,8 mld dolarów zysku. Jednak zatwierdzenie umowy zależy od zgody, którą musi wyrazić amerykańska Komisja Handlu. Qualcomm i tak narzekać nie może - choć obserwujemy wyraźne spowolnienie zarówno produkcji, jak i sprzedaży smartfonów, procesory Snapdragon wciąż uznawane są za topowe i nie może bez niech obyć się żaden nowoczesny flagowiec.

Zobacz też: Qualcomm sponsorem tytularnym PUBG Mobile World League

Zobacz też: Quick Charge 5 - nowy standard szybkiego ładowania firmy Qualcomm

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu