DAJ CYNK

Pixel 4 w testach DXOMARK - wypadł dobrze, ale do podium trochę mu zabrakło

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4344

Pixel 4 w testach DXOMARK - wypadł dobrze, ale do podium trochę mu zabrakło

Premiera nowych smartfonów Google’a - modeli Pixel 4 i Pixel 4 XL - wywołała ogromne zainteresowanie fanów Androida, chociaż głównie za oceanem i na zachodzie Europy, czyli tam, gdzie producent oficjalnie sprzedaje swoje flagowce. Nie dziwne więc, że Pixel 4 dość szybko trafił na testy specjalistów z DXOMARK i oto mamy wynik.

Zobacz: Pixel 4 oraz Pixel 4 XL oficjalnie. Bez rewolucji, ale solidnie
Zobacz: Astrofotografia nie tylko w nowych Pixelach 4. Dostaną ją także starsze modele

W testach  DXOMARK znalazł się podstawowy wariant Pixela 4, ale obydwa modele mają takie same aparaty, więc wnioski odnoszą się do każdej z wersji. Tegoroczny flagowy model Google’a otrzymał podwójny aparat:

  • 12,2 MPix, 1,4 µm, f/1,7, OIS, EIS, Dual Pixel PDAF,
  • 16 MPix teleobiektyw, 1,0 µm, f/2,4, zoom bezstratny 2x, OIS, EIS, PDAF

Aparat w Pixelu 4 pozwala na uzyskanie hybrydowego zoomu 8x z wykorzystaniem programowej funkcji Super Resolution Zoom. Drugi aparat może także służyć do uzyskania efektu bokeh. Wśród funkcji sekcji foto nie zabrakło trybu HDR+ ani zaawansowanego trybu astrofotografii, który ma zapewnić możliwość robienia pięknych zdjęć rozgwieżdżonego nieba. Nowością jest Live HDR+, czyli funkcja pozwalająca ocenić stopień przetwarzania obrazu przez HDR przed wykonaniem zdjęcia, a także podwójny suwak ekspozycji. Aparat pozwala na nagrywanie wideo 4K Full HD i filmów w zwolnionym tempie 120 kl./s.

Przedni aparat ma natomiast rozdzielczość 8 Mpix i przysłonę f/2,0.

Zobacz: Google PIxel 4 - filmy w 4K? A komu to potrzebne?
Zobacz: Google Pixel z 5G nie powstał, bo musiałby mieć dużą baterię

Producent położył duży nacisk na programowe przetwarzanie obrazu, by w ten sposób zrekompensować ograniczenia mobilnych aparatów. Z jakim efektem?

W teście  DXOMARK smartfon uzyskał łączny wynik 112 punktów, na co złożyło się wysokie 117 punktów za aparat i 101 za kamerę. Dzięki temu Pixel 4 znalazł się na 6 miejscu (ale jako 8 model, bo są wyniki ex aequo) tuż za najlepszymi flagowcami ostatnich miesięcy i niewiele go od nich dzieli.

Specjaliści z DXOMARK najwyżej ocenili działanie autofokusu (99 punktów) i ekspozycję (95 punktów). Nieźle wypadło też odwzorowanie kolorów (88 punktów), a także zoom (81 punktów). Pozostałe parametry również trzymają przyzwoity poziom, przy czym najgorzej prezentuje się tryb nocny (65 punktów), ale w testach nie był oceniany słynny tryb astrofotografii z czterominutowym naświetleniem, lecz standardowy tryb nocny,

Zobacz: Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro) przetestowany przez ekipę DxOMark. Jak wypadł?
Zobacz: DxOMark tworzy ranking najlepszych telefonów pod względem dźwięku. Tylko jaki ma to sens?

W teście kamery również najlepiej oceniony został autofokus (95 punktów) oraz kolory (92 punkty), najgorzej  prezentują się tekstury - 61 punktów.

W testach  DXOMARK oceniony został także aparat selfie, który zdobył 92 punkty. Zapewniło to Pixelowi 4 szóstą pozycję ex aequo ze starszym Pixelem 3.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu