DAJ CYNK

Astrofotografia nie tylko w nowych Pixelach 4. Dostaną ją także starsze modele

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9578

Astrofotografia nie tylko w nowych Pixelach 4

Podczas prezentacji nowych smartfonów Pixel 4 i Pixel 4 XL producent podkreślał zalety programowych funkcji aparatów, w tym tryb nocnej astrofotografii. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie wyraźnych zdjęć nieba pełnego gwiazd, z zachowaniem wysokiej szczegółowości. Ponieważ funkcja ta bazuje w dużej mierze na oprogramowaniu, Google zapowiada, że dostaną ją także starsze Pixele.

Zobacz: Pixel 4 oraz Pixel 4 XL oficjalnie. Bez rewolucji, ale solidnie
Zobacz: Google pokazuje Pixelbooka Go. Kolejne podejście do tematu Chromebooków

Nowe Pixele 4 otrzymały podwójne aparaty, których funkcje w uzależnione są przede wszystkim od bardzo rozbudowanej warstwy programowej. Odpowiada ona za hybrydowy zoom, podgląd HDR+ na żywo, podwójną kontrolę ekspozycji, a także rozszerzone funkcje fotografii nocnej, w tym astrofotografię. Dzięki wielokrotnemu naświetlaniu kilku obrazów o łącznym czasie do 4 minut możliwe jest uzyskanie szczegółowego zdjęcia przedstawiającego niebo pełne gwiazd z wyraźnie widoczną Drogą Mleczną. 

Podczas prezentacji pokazano zdjęcie robione w tym samym miejscu za pomocą Pixela 3 - widać na nim ciemne niebo z kilkoma gwiazdami - a także o wiele bardziej szczegółowe z Pixela 4.

PIXEL 3  (zrzut ekranu z YouTube)
PIXEL 4 (zrzut ekranu z YouTube)

Uzyskanie tak dobrego efektu w Pixelach 4 wymaga tylko jednego naciśnięcia spustu migawki, a za resztę odpowiada aparat wspierany przez sztuczną inteligencję. Dla zachowania odpowiedniej ostrości niezbędne jest oczywiście podparcie smartfonu - umieszczenie go na statywie lub przynajmniej ustawienie stabilnie na kamieniach.  

Zobacz: Google prezentuje smartfony ze średniej półki. Oto Pixel 3a oraz Pixel 3a XL
Zobacz: JerryRigEverything rozbiera smartfon Pixel 3 XL i już wiadomo, dlaczego ma on tak duże wcięcie w ekranie

Dla entuzjastów mobilnej fotografii astrofotografia w Pixelach 4 może okazać się bardzo interesującą funkcją, jednak nie trzeba kupować najnowszego smartfonu Google’a. Według oficjalnej zapowiedzi producenta otrzymają ją także starsze modele z linii Pixel 3, w tym także nawet tańsze Pixel 3a. Jakość uzyskiwanych na nich zdjęć nocnego nieba może co prawda odbiegać nieco od tego, co uzyskamy na Pixelach 4, ponieważ nowe modele pozwalają na dłuższy czas naświetlania, ale efekt powinien być i tak lepszy niż dotąd. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Authority, Twitter

Przewiń w dół do następnego wpisu