DAJ CYNK

Oppo wchodzi do Polski. Czy było warto czekać?

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5680

Przed nami oficjalne wejście marki Oppo na polski rynek. Po 31 stycznia 2019 roku na półkach polskich sklepów powinniśmy zobaczyć pierwsze smartfony, wśród których znajdą się prawdopodobnie następujące modele: Find X, RX17 Pro i RX17 Neo.

Polska wersja strony internetowej oppo.com już czeka w gotowości, jednak znajdziemy na niej w tym momencie tylko taki oto komunikat:

Jednak gdy przewiniemy w dół, zobaczymy listę czterech smartfonów: Oppo Find X, Oppo RX17 Pro, Oppo RX17 Neo i Oppo AX7. Urządzenia te najprawdopodobniej będą pierwszymi, jakie Oppo oficjalnie wprowadzi na polski rynek. Przyjrzyjmy się nieco bliżej trzem z nich.

Oppo Find X

Oppo Find X to pierwszy wprowadzony na rynek smartfon, w którym zamiast wcięcia w ekranie na przedni aparat fotograficzny zastosowano mechanizm typu slider. Aby dostać się do aparatu, trzeba rozsunąć telefon. Przedni aparat ma rozdzielczość 25 Mpix, natomiast ten znajdujący się z tyłu to układ podwójny 16 Mpix + 20 Mpix. Smartfon jest napędzany chipsetem Snapdragon 845, wspieranym przez 8 GB pamięci RAM i 256 GB przestrzeni na dane. Z przodu znajduje się 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FullHD+. Całość jest zasilana akumulatorem o pojemności 3730 mAh, który można bardzo szybko naładować dzięki technologii VOOC, a zainstalowany system operacyjny to Android 8.1 Oreo. Cena smartfonu może sięgać 4000 zł - czy tak będzie, przekonamy się wkrótce.

Oppo RX17 Pro

Oppo RX17 Pro ma bardziej tradycyjną konstrukcję. Z przodu znajduje się 6,4-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FullHD+, z niewielkim wcięciem na obiektyw przedniego aparatu o rozdzielczości 25 Mpix i zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Tylny aparat jest potrójny i ma konfigurację 12 Mpix f/1.5-2.4 + 20 Mpix F/2.6 + TOF 3D. Wewnątrz obudowy pracuje chipset Snapdragon 710, wspierany przez 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 3700 mAh i pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo. Gdy RX17 Pro był dostępny w Polsce nieoficjalnie, kosztował około 2500 zł. Teraz może być trochę wyższa.

Oppo RX17 Neo

Oppo RX17 Neo ma 6,41-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FullHD+ i jest napędzany chipsetem Snapdragon 660. Na pokładzie urządzenia znajdują się również 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci masowej. W ekranie, zintegrowanym z czytnikiem linii papilarnych, znajduje się małe wcięcie na przedni aparat fotograficzny o rozdzielczości 25 Mpix. Tylny aparat jest podwójny: 16 Mpix + 2 Mpix. Urządzenie jest zasilane akumulatorem o pojemności 3600 mAh i tu także znajdziemy Androida 8.1 Oreo. Cena smartfonu powinna wynieść około 1500 zł.

Zobacz: Samsung przejmie firmę Corephotonics? To oni pomogli Oppo w budowie smartfonu z 5-krotnym zoomem optycznym
Zobacz: Oppo wchodzi do Polski na całego. Dedykowany serwis urządzeń od dnia rozpoczęcia sprzedaży
Zobacz: Składane zaproszenia Oppo sugerują premierę składanego smartfonu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Oppo

Źródło tekstu: Oppo, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu