DAJ CYNK

Oppo stawia na 5G. Smartfony z nowym typem łączności będą znacznie tańsze

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5099

Oppp Reno 5G

Smartfony z 5G są drogie - to obecnie rynkowa prawidłowość. Poza oczywiście paroma wyjątkami, aby mieć smartfon obsługujący sieć nowej generacji trzeba wydać sporo pieniędzy. Oppo chce to zmienić i wprowadzić na rynek modele z 5G w cenie poniżej 420 dolarów.

Jednym z najtańszych smartfonów obsługujących sieć 5G jest dzisiaj Xiaomi Mi 9 Pro 5G, kosztujący ok 520 dolarów. Jak informują chińskie media, menadżer Oppo do spraw sieci 5G powiedział, że firma w przyszłym roku wprowadzi do oferty smartfony z 5G w cenie poniżej 3000 juanów, czyli ok 420 dolarów. Dodał również, że oddziały odpowiedzialny za badania i rozwój w Oppo mocno pracują nad wprowadzeniem do smartfonów rozwiązań opartych o sieć 5G, takich jak granie w chmurze, wideorozmowy w bardzo wysokiej jakości oraz przechowywanie zdjęć w chmurze.

Zobacz: Premiera Xiaomi Mi 9 Pro 5G - potężna moc i rozsądna cena

Popularyzacja sieci 5G wymaga dostępu do tańszych smartfonów. Przerabialiśmy to już w przypadku sieci LTE, kiedy to pierwsze urządzenia również były bardzo drogie. Oppo nie jest jedyną firma, która zapowiada obniżkę cen urządzeń. Podczas targów Mobile World Congress w Szanghaju prezes wiceprezes China Mobile zapowiedział wprowadzenie do oferty smartfonów w cenie od 1000 do 2000 juanów, czyli od ok 140 do 280 dolarów.

Zobacz: Amerykańscy operatorzy sprzedają mało smartfonów 5G

Również prezes Huaweia Richard Yu podczas targów IFA w Berlinie mówił, że w przyszłym roku ceny smartfonów z 5G i LTE będą takie same.

Zobacz: IFA 2019: rozmawiamy z Richardem Yu, CEO Huawei. Harmony OS może pojawić się w P40 Pro
Zobacz: Apple chce wrócić do obudowy iPhone'a 4. Klasyka zawsze w cenie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: MyDrivers; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu