DAJ CYNK

Oppo pokaże szybkie ładowanie 125W. Premiera 15 lipca

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3750

Oppo zaprezentuje ładowanie 65 W

Oppo szykuje dla nas nowy poziom szybkiego ładowania. 15 lipca zaprezentowany zostanie system z ładowarką 125 W.

Oppo już teraz jest w czołówce szybkiego ładowania telefonów dzięki 65-watowemu systemowi Super VOOC 2.0. To jednak za mało. Nominalna moc ładowania zostanie niemal podwojona.

Powód jest chyba jasny. W miarę rozwoju sieci telekomunikacyjnych i wprowadzania standardu transmisji danych 5G producenci smartfonów spodziewają się większego zużycia energii przez urządzenia mobilne. Akumulatory raczej nie zostaną powiększone powyżej 5000 mAh. Ograniczają je akceptowalne rozmiary smartfonów – w końcu nikt nie chce nosić cegły. Zamiast tego producenci stawiają na szybkie ładowanie.

Zobacz: Oppo wprowadza trzy nowe technologie szybkiego ładowania baterii VOOC

Na Weibo firma Oppo zapowiedziała premierę systemu Super Flash Charge 125 W. Oppo ściga się z konkurentami, którzy już zapowiedzieli ładowarki o mocy nominalnej 120 W. Nad takim ładowaniem pracuje już siostrzane Vivo (Oppo i Vivo to spółki-córki BBK Electronics) oraz Xiaomi. Oppo jednak chce zostać na szczycie listy, nawet jeśli wyprzedzi konkurentów tylko o 4% mocy.

Zobacz: W Europie zadebiutuje Realme X2 Pro z szybkim ładowaniem SuperVOOC 50W

Nie wiemy jeszcze, do których modeli Oppo może trafić system ładowania 125 W. W 2021 roku mają pojawić się jeszcze smartfony Oppo z Super VOOC 3.0 o mocy 85 W. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu