DAJ CYNK

Nokia RX-100 - nigdy niewydany telefon z Windows Phone 8 oraz klawiaturą QWERTY

28.05.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7052

Ważne 4

2

Wyciekły zdjęcia bardzo ciekawego urządzenia. Nigdy nie wydanego. Nokia RX-100 to model Nokii z Windows Phone 8 i fizyczną klawiaturą QWERTY.



Wyciekły zdjęcia bardzo ciekawego urządzenia. Nigdy nie wydanego. Nokia RX-100 to model Nokii z Windows Phone 8 i fizyczną klawiaturą QWERTY.

Chociaż fani fizycznych klawiatur czekają na możliwość dostania w swoje ręce innego modelu - BlackBerry KeyOne, dzisiaj mogli poznać smartfon, który do dzisiaj pozostawał tajemnicą.

W 2012 roku, Nokia planowała wydać model z fizyczną klawiaturą QWERTY. Urządzenie miało być skierowane do klienta biznesowego. Sama klawiatura była pionowa - tak jak w obecnych urządzeniach BlackBerry, przeciwnie zaś do tego co zwykle oferowała np. Motorola. Należy tu wspomnieć, że Nokia kiedyś miała w swojej ofercie modele QWERTY - choćby Nokia E6 czy Nokia Asha 303.

Nokia RX-100 miała ekran AMOLED i 2 GB RAM. Systemem operacyjnym była wczesna wersja Windows Phone 8. Niestety, urządzenie nigdy nie zostało wydane.

Źródło tekstu: mspoweruser.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~winmaniak
0

2017-05-30 18:59:57

Śmierdzi fejkiem. Na zdjęciu telefon widoczny jest z WP7(charakterystyczne elementy systemu oraz klawisz windows). Do tego całość wygląda jak poszerzona i wydłużona Lumia 710. 100% scam free :DDobra sry, L710 miała gniazdo USB na górze :P

Odpowiedz

27. ~
0

2017-05-29 22:59:22

O, to jest klawiatura pionowa:

Odpowiedz

26. ~
0

2017-05-29 22:58:03

@LuiN Potorze: pozioma. Klawiatury pionowe maja np. telefony klasyczne, ta jest pozioma, gdyz nie ma znaczenia, gdzie jest polozona, znaczenie ma rozklad klawiszy. Moze byc nawet z tylu obudowy i wiele to nie zmieni. Jak sobie postawie klawiature na ktorej pisze, rozumiem, ze automatycznie bedzie pionowa? Mowa o klawiaturze fizycznej, a nie wirtualnej, ktora nie obraca sie w zaleznosci od polozenia urzadzenia. A pitolenie o "chamskich" tresciach prosze zachowac dla siebie, dobrze pamietam swoj komentarz i czego dotyczyl (czyli spadku poziomu Telepolis) - byl w 100% merytoryczny i przestrzegajacy netykiety.

Odpowiedz

25. kabell
0

2017-05-29 15:38:05

Jak pomyślę, ile razy moja Nokia E-52 zaliczyła glebę, zalanie (w kuflu piwa pływała), to aż łezka w oku się kręci, jak solidne były te telefony.

Odpowiedz

24. wlo
0

2017-05-29 14:49:31

A propos starych modeli. Mój kolega w tym roku w końcu wyjął z szuflady nową (nową w sensie nigdy nie używaną), ponad 6-letnią E6. Ponad 8-letnia E71 niestety, zdaje się po kolejnym upadku na podjeździe do garażu podczas deszczu, po reanimacji niezbyt stabilnie działała ;-)

Odpowiedz

23. wlo
0

2017-05-29 14:45:47

22 - E55 była z klawiaturą niemal qwerty ;-)

Odpowiedz

22. ~Buli
0

2017-05-29 14:42:03

A nie wyciekły gdzieś projekty Nokii E53? To by dopiero była sensacja, jeśli oczywiście taki telefon zaczęto wtedy projektować.

Odpowiedz

21. whothor
0

2017-05-29 13:35:09

5 lat minęło i jak design telefonów się zmienił przez ten czas. Swoją drogą szkoda, że nigdy nie trafiła do sprzrdaży.

Odpowiedz

20. LuiN
1

2017-05-29 13:15:20

@19, Pionowa - tutaj chodzi o to, czy wysuwa się na krótszym (pion), czy dłuższym (poziom) boku urządzenia. Treści chamskie i niemerytoryczne usuwamy, by wulgarność komentatorów nie raziła innych.

Odpowiedz

19. ~
0

2017-05-29 12:55:38

@Isand Pozioma! Zobacz w jakim kierunku sa napisy na klawiaturze. I jak mi milo, ze kasujecie merytoryczne, ale niewygodne komentarze. To tylko w 100% potwierdza moja opinie o spadku jakosci tego vortalu, i to spadku na leb na szyje.

Odpowiedz

18. ~Krzysiek
0

2017-05-29 09:55:54

2012 r. i telefon na WP8 z 2GB RAM? Ciekawie to brzmi :) Moja flagowa L920 też z 2012r. miała tylko 1GB.

Odpowiedz

17. ~91az
0

2017-05-28 21:53:09

@up Fakt. Miałem i mam Samsunga i800. Rewelacja. Szkoda, że utrupili WM. Do dziś aku. o większej pojemności trzyma 3 tygodnie na czuwaniu.

Odpowiedz

16. ~gosciu
0

2017-05-28 20:47:30

i780 to windows mobile a nie windows phone

Odpowiedz

0

2017-05-28 20:24:16

Ja pamietam, że dobrych pare lat temu miałem Samsunga i780 z klawiatura qwerty, który działał pod kontrolą Windows Mobile i nawet testowałem na nim kilka forków Windows Phone z forum XDA Dev. Ta Nokia nie była więc ani pierwszym, ani jedynym smartfonem z fizyczną klawiatura qwerty działającym pod kontrolą Windows Phone

Odpowiedz

14. wlo
0

2017-05-28 19:18:28

13 - o tym czy telefon jest biznesowy czy nie decyduje wyłącznie to, czy się go w biznesie wykorzystuje czy nie ;-)

Odpowiedz