DAJ CYNK

Nokia 9 na oficjalnym filmie. Poznaliśmy szczegóły specyfikacji

31.12.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5447

Ważne 1

0

Nokia 9 pojawiła się na oficjalnym filmie promocyjnym. Dzięki temu poznaliśmy nowe szczegóły jej specyfikacji. Premiera smartfonu odbędzie się już w styczniu.

Film ujawnia nam nowe informacje na temat nadchodzącej Nokii 9. Oczywiście jego głównym punktem będzie pięć obiektywów aparatu z optyką Zeiss. Takie rozwiązanie ma przechwytywać 10 razy więcej światła, choć tutaj pojawia się gwiazdka w materiale. Jest to w porównaniu do zwykłego aparatu w smartfonie. Nie wiemy, co Nokia rozumie przez zwykły aparat. Dzięki mnogości obiektywów dostaniemy możliwość ustawiania ostrości na zdjęciach już po ich wykonaniu.

Ekran Nokii 9 będzie miał przekątną 5,99 cala. Wyświetlacz Pure Display zaoferuje rozdzielczość 2K, proporcje 18:9, obsługę HDR10, a dodatkowo będzie miał wbudowany czytnik linii papilarnych. Sercem smartfonu będzie układ Qualcomm Snapdragon 845 w parze z 6 GB pamięci RAM. Na pliki otrzymamy 128 GB pamięci wbudowanej. Akumulator, o nieznanej jeszcze pojemności, będzie można naładować bezprzewodowo.

Ważną informacją jest też fakt, że Nokia 9 będzie należeć do programu Android One. To oznacza, że jej posiadacze mogą liczyć na stałe i szybkie aktualizacje systemu oraz poprawek bezpieczeństwa.

Cały czas niewiadomą pozostaje pojemność akumulatora oraz szczegóły związane z aparatami. Poznamy je najpóźniej w momencie premiery, która odbędzie się już w styczniu 2019 roku.

Nokia 9 na kolejnych zdjęciach. Premiera coraz bliżej
Nokia 9 PureView na renderach 360 stopni - 5 obiektywów z tyłu i ekran bez wcięcia

Źródło zdjęć: MySmartPrice

Źródło tekstu: MySmartPrice; wł

Komentarze
Zaloguj się