DAJ CYNK

Nokia 9.1 z poprawionym aparatem i 5G. Premiera już niedługo

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9032

Nokia szykuje poprawioną wersję Nokii 9. Oznaczona numerem 9.1 zaoferuje mocniejsze podzespoły, poprawiony aparat oraz łączność 5G.

Nokia 9 to zdecydowanie nie był udany smartfon. Wszystko zaczęło się od wielokrotnego przekładania premiery, później były odwoływane pokazy przedpremierowe ze względu na problemy z oprogramowaniem, a następnie źle działający czytnik linii papilarnych i niezbyt udane aktualizacje systemu. Dodatkowo rewolucyjny aparat okazał się niewypałem i użytkownicy narzekali na jakość zdjęć.

Zobacz: Nokia 9 PureView po aktualizacji - do odblokowania telefonu wystarczy paczka gumy do żucia
Zobacz: Nokia 9 PureView dostępna w przedsprzedaży w Polsce. To pierwszy na świecie smartfon z 5 obiektywami z tyłu

Producent zdaje sobie sprawę z tych problemów i szykuje poprawioną wersję smartfonu. Nokia 9.1 zaoferuje przede wszystkim poprawiony aparat. Ponownie przy jego tworzeniu pomoże firma Light, a najmocniejszymi punktami urządzenia mają być zdjęcia nocne oraz nagrywanie filmów. Nie znamy jeszcze parametrów samego aparatu.

Wiemy natomiast, że sercem smartfonu będzie układ Qualcomm Snapdragon 855, a do tego dostaniemy modem 5G, ekran z małym z otworem na przedni aparat oraz Androida Q.

Nokia 9.1 miała zadebiutować w III kwartale 2019 roku, ale producent chce jeszcze poprawić możliwości aparatu i premiera została przesunięta na ostatni kwartał roku. Oby takie przesuwanie nie skończyło się jak przed rokiem.

Zobacz: Nokia 8.2 kolejnym telefonem z wysuwanym aparatem i Androidem Q
Zobacz: Test laptopa LG Gram 15 - czy lekki może więcej?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: NokiaPowerUser; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu