DAJ CYNK

Nokia 2 bez aktualizacji do Androida 9.0 Pie. Za słaby procesor, za mało pamięci RAM

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6472

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Nokia 2 nie dostanie aktualizacji do Androida 9.0. O decyzji poinformowali administratorzy oficjalnego forum producenta, dementując wcześniejsze informacje pochodzące od zespołu wsparcia technicznego.

Debiutująca w październiku 2017 Nokia 2 oferowana była z Androidem 7.1.1 Nougat. Telefon otrzymał opcjonalną aktualizację do Androida 8.1 Oreo w marcu tego roku. Zgodnie z zapowiedziami HMD Global o 2-letnim wsparciu dla swoich produktów, użytkownicy oczekiwali na aktualizację do Androida 9.0 Pie. Wszystko wskazuje na to, że się tego nie doczekają.

Zobacz: Nokia 1 dostaje aktualizację do Androida 9.0 Pie. HMD Global należą się brawa

Mimo wcześniejszych zapewnień ze strony wsparcia technicznego o aktualizacji do Androida 9.0, ekipa zarządzająca oficjalnym forum producenta zdementowała te informacje. Jak pisze w uzasadnieniu, Nokia 2 ma zbyt słaby chipset (Qualcomm Snapdragon 212) oraz zbyt mało pamięci RAM (1 GB), aby przesiadka na nową wersję była możliwa. Nie da się również przenieść sprzętu do programu Android Go.

Zobacz: HMD Global przyznaje, że nazewnictwo telefonów marki Nokia może być mylące

Niedawno pisaliśmy o powodującym zamieszanie systemie nazewnictwa telefonów marki Nokia i przypadek z brakiem aktualizacji jest tego dobrym przykładem. Nokia 1 bazująca na Androidzie Go doczeka się wersji 9.0 Pie. Wydawałoby się, że ten sam los czeka stojącą pozornie wyżej w hierarchii Nokię 2. Posiadaczom telefonu zostaje Android 8.1 Oreo oraz aktualizacje z zakresu bezpieczeństwa.

Źródło zdjęć: HMD Global

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu