DAJ CYNK

Nie szukaj już notebooków Toshiby w sklepach. Od teraz znajdziesz tam Dynabooki

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4846

Pamiętam jeszcze swojego pierwszego laptopa i był nim właśnie model Toshiby. Takiego połączenia już na rynku nie znajdziecie, ale szukajcie za to przenośnych komputerów marki Dynabook.

Toshiba Consumer Products Group (TCS) zajmujące się produkcją pecetów zmienia nazwę na Dynabook. Nowe nazewnictwo produktów obowiązuje na terenie Ameryki Północnej, Europy, Singapuru, Kanady oraz Australii. Decyzja została podjęta przez obecnego właściciela, jakim od niedawna jest Sharp. Japończycy sami wycofali się z produkcji komputerów w 2010 roku, ale w ubiegłym roku nabyli ponad 80 proc. udziałów pecetowej dywizji Toshiby za 36 mln dol.

Zobacz: Po 4 latach przerwy Sharp wraca na targi CES. Japońska firma prezentuje swoje rozwiązania z zakresu 8K oraz sztucznej inteligencji

Zmiana nazwy podyktowana jest chęcią zachowania przez samą Toshibę praw do używania nazwy przy okazji innych produktów nie związanych z rynkiem komputerowym. A skoro nowy właściciel, który planuje odseparować pecetową działkę nie chce jednocześnie uiszczać opłat licencyjnych w związku z możliwością wykorzystywania słynnej na całym świecie marki, zdecydował się właśnie na taki krok.

Zobacz: Sharp jest gotowy, by dostarczać wyświetlacze OLED innym producentom. Nowe panele zostały wykorzystane w smartfonie Aquos Zero

Jak podkreśla Takayuki Tono zarządzający amerykańskim oddziałem Dynabooka, firma zamierza godnie kultywować spuściznę Toshiby. To właśnie ta firma wypuściła na rynek w 1985 roku pierwszego laptopa. Od tamtej pory z rąk inżynierów firmy powstało sporo technologii związanych z wyświetlaczami, bateriami czy łącznością bezprzewodową.

Zobacz: Telewizory Smart TV Toshiba i JVC z aplikacją CDA Premium i 6000 filmów w pakiecie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gizchina

Przewiń w dół do następnego wpisu