DAJ CYNK

Motorola razr to smartfon na lata. CNET źle testował jej zawias

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6523

Motorola Razr ma solidny zawias

Składana Motorola Razr rozpadła się po 27 tysiącach złożeń. Czy to źle świadczy o smartfonie? Niekoniecznie. Test był przeprowadzony maszyną, która niekoniecznie się do tego nadaje.

Redakcja portalu CNET przeprowadziła test odporności składanych smartfonów. Robot FoldBot firmy SquareTrade składał i rozkładał Motorolę razr. Zawias wytrzymał tylko 27 tysięcy złożeń. Zakładając, że przeciętny użytkownik będzie korzystał z pełnowymiarowego ekranu nawet kilkadziesiąt razy dziennie, nie wróży to dobrze na przyszłość.

Motorola razr ma solidny zawias, to test był zły

Motorola broni swojego produktu. Robot używany przez CNET nie wykonuje ruchu „naturalnego” dla zawiasu Motoroli razr. Jej konstrukcja przewiduje pewną swobodę ruchu, dzięki której zawias może sam się zatrzasnąć. Tymczasem FoldBot prowadził cały ruch do końca, narażając mechanizm na działanie sił, do których nie został przygotowany. To dlatego zawias rozpadł się tak szybko.

Zobacz: Motorola RAZR do kupienia w Orange. W końcu poznaliśmy cenę telefonu
Zobacz: Motorola RAZR od środka. Tak wyglądają mechanizmy składające ekran 

W oświadczeniu dla mediów Motorola informuje:

razr to wyjatkowy smartfon z wyjątkowym, dynamicznym systemem składania. SquareTrade FoldBot nie został zaprojektowany do testowania naszego urządzenia. Wszystkie testy z wykonane tą maszyną narażą zawias na niepotrzebne napięcia i nie pozwolą mu się otwierać i zamykać zgodnie z założeniami. Wyniki testu są przez to nieprawidłowe. […] test redakcji CNET nie mówi nic o tym, czego może spodziewać się konsument. Jesteśmy pewni trwałości razr. 

Motorola przypomniała też, że smartfony były testowane godzinami podczas projektowania systemu zamykania. W wewnętrznych testach Motoroli zawias modelu razr miał czas i miejsce, by samodzielnie „wskoczyć” na odpowiednią pozycję. Wszystko widać na filmie. 

Wierzę w argumenty Motoroli. Tylko czy przyszli posiadacze Motoroli razr będą równie delikatni, co maszyna zaprojektowana do testowania smartfonów? Szczerze wątpię. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: CNET, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu