DAJ CYNK

MediaTek jeszcze w maju pokaże swój modem 5G

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5793

MediaTek zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu zobaczymy jego pierwszy chipset z obsługą sieci 5G. To kolejny gracz, który wprowadzi takie układy na rynek, po firmach Huawei, Qualcomm i Samsung.

MediaTek właśnie, za pośrednictwem chińskiego serwisu mikroblogowego Weibo.com, że jeszcze w maju tego roku pojawi się nowy chipset tej firmy z obsługą sieci 5G oraz wsparciem ze strony sztucznej inteligencji (AI). Do końca miesiąca pozostało niecałe 10 dni, w czasie których powinien zostać zaprezentowany MediaTek Helio M70 5G.

Pierwsze wzmianki o Helio M70 5G, wytwarzanym w procesie technologicznym 7 nm TSMC, pojawiły się już w połowie ubiegłego roku. Póki co jednak chipset nie został oficjalnie zaprezentowany. Nie ma też urządzeń, które zawierałyby ten układ.

Zobacz: Apple kupi jednak modemy 5G do przyszłorocznych iPhone'ów od firm Samsung i Qualcomm
Zobacz: Zaskakujący efekt końca wojny Apple i Qualcomm. Intel rezygnuje z produkcji modemów 5G dla smartfonów

Modem 5G, nad którym pracuje MediaTek, ma obsługiwać pasma o częstotliwości do 6 GHz, zgodnie ze standardem 3GPP Rel-15 5G NR (New Radio). Jak podają wcześniejsze doniesienia, układ ma obsłużyć prędkości wynoszące co najmniej 1 Gb/s. Modem będzie wstecznie kompatybilny ze starszymi technologiami: 4G, 3G i 2G.

Zobacz: Pierwszy prawdziwy test MediaTek Helio P90 w benchmarku AnTuTu - lepiej niż w przypadku Snapdragona 670
Zobacz: MediaTek pokazuje układ Helio P70

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: MediaTek (Weibo), CNMO

Przewiń w dół do następnego wpisu