DAJ CYNK

MediaTek Dimensity 720 oficjalnie debiutuje

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3997

MediaTek Dimensity 720

Seria MediaTek Dimensity wzbogaciła się o kolejnego przedstawiciela. Tym razem oficjalnie zadebiutował budżetowy MediaTek Dimensity 720.

Rodzina Dimensity to jedna z najbardziej udanych serii produktów MediaTeka. Wszystkie układy Dimensity mają dostęp do łączności 5G. Najnowszy układ to Dimensity 720, który został dzisiaj zapowiedziany przez firmę z Republiki Chińskiej. Jest on wykonany w technologii 7 nm i dysponuje ośmioma rdzeniami. W tej ósemce znajdziemy dwa rdzenie Cortex-A76 i sześć rdzeni Cortex A-55. Za grafikę odpowiada Mali-G57. Budżetowy układ może współdziałać z pamięcią RAM typu LPDRR4X oraz pamięcią UFS 2.1. Technologia 5G jest niestety dość wymagająca jeśli chodzi o energię, dlatego żeby temu przeciwdziałać, Tajwańczycy postawili na technologię UltraSave.

Telefon z nowym układem będzie w stanie nagrywać filmy w 4K będzie miał Bluetootha 5.1 i sensor aparatu 64 Mpix. W przypadku aparatu podwójnego możemy się spodziewać np. 20 Mpix + 16 Mpix. Pierwsze smartfony z nowym produktem MediaTeka powinny się pojawić już ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Urządzenia powinny być tańsze niż 250 dolarów, tyle mniej więcej kosztują bowiem te z droższym Dimensity 820.

Zobacz MediaTek Dimensity 600 – to będzie najtańszy układ z 5G
Zobacz Huawei Mate 40 z Kirinem i MediaTekiem, a Huawei P50 ze Snapdragonem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: android authority, wl

Przewiń w dół do następnego wpisu