DAJ CYNK

Maxcom FW63 Cobalt Pro – tani zegarek na ekstremalne wyprawy

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Firma Maxcom wprowadziła do sprzedaży kolejny niedrogi smart zegarek. Model FW63 Cobalt Pro ma się sprawdzić podczas ekstremalnych wypraw.

Producent opisuje model Maxcom FW63 Cobalt Pro jako inteligentny zegarek z męskiej linii, który sprawdzi się podczas ekstremalnych wypraw. Mierzy też parametry sportowe i kontroluje stan zdrowia.

Nowość firmy Maxcom ma solidne wymiary 51 x 57 x 13 mm i waży 55 g. Koperta Maxcoma FW63 Cobalt Pro przypomina z wyglądu smartwatche w rodzaju serii Amazfit T-Rex – ma wzmocnione elementy, a nawet imitację śrub wzmacniających konstrukcję. Koperta wykonana jest z połączenia poliwęglanu i włókna szklanego, całość usztywnia też metalowa rama ze stopu cynku. 

Zegarek jest odporny na wnikanie pyłów i wody zgodnie z normą IP68. Można używać go w deszczu, ale do pływania będzie się nadawał w ograniczonym stopniu. Nie jest znany stopień odporności na temperatury czy uderzenia, chociaż firma zachwala, że „niestraszny mu silny deszcz, ostre słońce, wstrząsy czy ekstremalne warunki pogodowe”.  

Maxcom Cobalt Pro został ponadto wyposażony w wodoodporny głośnik. W połączeniu ze smartfonem pozwala na odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych.

Maxcom FW63 Cobalt Pro ma ponadto 1,43-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 i zestaw czujników, które umożliwiają pomiar podstawowych funkcji, takich jak tętno, dystans, spalone kalorii czy monitoring snu głębokiego i płytkiego oraz liczbę przebudzeń. Zabrakło jednak odbiornika GPS.

Zegarek pozwala na monitorowanie treningów w 20 dyscyplinach sportowych, takich jak badminton, baseball, siatkówka, tenis, piłka nożna, rugby, jazda na rowerze, wspinaczka, skakanka, brzuszki, bieżnia, ping-pong czy koszykówka.

Akumulator 400 mAh oraz niski pobór mocy i algorytm oszczędzający energię mają zagwarantować do 20 dni normalnego użytkowania i do 35 dni czuwania bez konieczności codziennego ładowania. 

Maxcom FW63 Cobalt Pro jest dostępny on-line w dużych sieciach handlowych oraz na www.maxcom.pl w cenie 349 złotych.

Zobacz: Amazfit Active i Active Edge. Nowe smart zegarki wchodzą do sprzedaży
Zobacz: Maxcom FW53 Nitro GPS to smartband dla aktywnych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Maxcom

Źródło tekstu: Maxcom, opracowanie własne