DAJ CYNK

LG: nie słuchajcie agencji Yonhap, jeszcze nie zawiesiliśmy LG Rollable

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1325

LG Rollable

Informowaliśmy wczoraj, że według największej koreańskiej agencji prasowej LG zawiesza swój projekt rozwijanego smartfonu. Koreański producent zaprzecza. Jeszcze nie zawiesił.

Dookoła LG ostatnio jest dużo zamieszania. Dział mobilny koreańskiej firmy przynosi straty już od 2015 i nic nie wskazuje na to, że miałoby to się zmienić. Mimo wszystko LG jest zdecydowanie największym producentem spośród tych z podobnymi problemami. LG ma bowiem 2-3% rynku mobilnego, kiedy Sony, Google czy HTC orbitują w okolicy jednego procenta. Koreańczycy próbowali już zwrotu w kierunku średniopółkowców, czego wyrazem było zastąpienie flagowej serii G przez LG Velvet i następujący potem nawał średniaków. LG próbował też odświeżyć rynek dzięki LG Wing. Ten projekt jednak nie przyniósł spodziewanych zysków.

Co zatem dalej? Dochody pozostałych działów firmy rosną, a dział mobilny traci. Jak długo Koreańczycy będą jeszcze cierpliwie dotować ten jeden feralny segment swojego biznesu? Już ostatnio tamtejsze media mówiły, że dział mobilny zostanie sprzedany Wietnamczykom. LG jednak dementował te doniesienia. Teraz Yonhap, czyli największa agencja prasowa w całej Korei Południowej informowała, że LG zawiesza prace nad LG Rollable. W tym temacie również wypowiedziała się firma. Okazuje się, że... LG zaprzecza, że podjął jakąś decyzję. Nie wiemy zatem, czy telefon pojawi się, czy nie. LG jeszcze sam nie wie.

Zobacz: LG zawiesza projekt rozwijanego smartfonu
Zobacz: LG Rollable dopiero pod koniec roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: the verge, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu